Przyjadą największe gwiazdy ekranu. W Rytwianach po raz pierwszy zorganizowany zostanie w tym roku Festiwal Polskich Seriali! - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Przyjadą największe gwiazdy ekranu. W Rytwianach po raz pierwszy zorganizowany zostanie w tym roku Festiwal Polskich Seriali!

1

Niebywała gratka dla miłośników serialowych produkcji. Pod koniec sierpnia będzie można zobaczyć na żywo bohaterów najpopularniejszych spośród nich. Przyjadą do Rytwian, gdzie odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Polskich Seriali.

Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo. Rytwiany były planem realizacji wielu scen jednego z najbardziej kultowych polskich seriali – „Czarne chmury”. W Pustelni Złotego Lasu działa serialowe muzeum. Tam też zorganizowany został przed laty Benefis „Czarnych chmur” z udziałem m.in. Leonarda Pietraszaka, Macieja Rayzachera czy Elżbiety Starosteckiej, a więc aktorów, którzy zagrali główne role w kultowej produkcji.

Jak zaznacza wójt Rytwian Grzegorz Forkasiewicz, nie tylko ten fakt zdecydował ostatecznie o wyborze Rytwian na miejsce nowego festiwalu.

– Na producentach wydarzenia duże wrażenie zrobiło kino wodne, które powstało niedawno w naszej miejscowości. To jedna z nielicznych tego rodzaju atrakcji w kraju, do tego znakomicie usytuowana. Znajduje się w malowniczym otoczeniu ruin zamku, na skraju parku, w samym centrum Rytwian. W naszym kinie filmy wyświetlane są na ekranie z wodnej mgły. Efekt jest fantastyczny. Prawdopodobnie część serialowych pokazów będzie odbywać się właśnie tam – tłumaczy wójt.

Formuła wydarzenia okryta jest jeszcze tajemnicą, wiadomo jednak, że podczas festiwalu będą spotkania na żywo z gwiazdami polskiego kina. Obejrzeć będzie można również premierowe odcinki najpopularniejszych produkcji o kilka tygodni wcześniej niż na ekranach telewizorów.

Festiwal zaplanowany jest na ostatni weekend sierpnia.

Nieoficjalnie wiadomo, że o możliwość bycia gospodarzem tego wydarzenia zabiegała jeszcze jedna świętokrzyska gmina, podkieleckie Chęciny, które również były planem kilku głośnych filmowych produkcji.

Fot. R. Staszewski

Jeden komentarz