Ogromne straty po wygłupach na boisku dwóch młodych mężczyzn z powiatu staszowskiego

0

Policjanci z Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim ustalili sprawców uszkodzenia murawy boiska sportowego w Kawęczynie. To 18-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 17 i 18 lat. Starty powstałe w wyniku uszkodzenia wycenione zostały na kwotę 55 tysięcy złotych. Sprawcy przyznali się do popełnienia przestępstwa.

Do uszkodzenia murawy doszło w nocy początkiem października br. Jak ustalili policjanci, sprawcy jeżdżąc samochodem zniszczyli trawę na płycie boiska. Kilka dni po zdarzeniu funkcjonariusze wiedzieli już, kto może być sprawcą uszkodzenia. Zarzut popełnienia przestępstwa 18-letniej kobiecie z gminy Czermin oraz dwóm mężczyznom w wieku 18 i 17 lat, pochodzących z powiatu staszowskiego.

Policjanci ustalili, że młodzież spotkała się i samochodem należącym do rodziców 18-latki pojechali na boisko sportowe w Kawęczynie. Młoda kobieta kierowała volkswagenem, ponieważ jako jedyna miała prawo jazdy. Gdy dojechali na boisko pozwoliła kolegom jeździć samochodem po murawie.

Podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia. Starty powstałe w wyniku uszkodzenia wycenione zostały na kwotę 55 tysięcy złotych. Za uszkodzenie mienia prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło/Fot. KPP Mielec

Share.

Comments are closed.