reklama
"Punktowe" obostrzenia? Które z powiatów kwalifikują się do stref żółtej i czerwonej? - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

„Punktowe” obostrzenia? Które z powiatów kwalifikują się do stref żółtej i czerwonej?

1

Według statystyk już 24 powiaty w Polsce mogłyby zostać objęte obostrzeniami. Wśród nich są także powiat stalowowolski i niżański. Profesor Andrzej Horban, doradca premiera zapowiedział, że będzie rekomendował rządowi wprowadzenie nowych obostrzeń, z podziałem na strefy żółte i czerwone.

Dziś w Polsce odnotowano 5592 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarło 46 osób. – Mamy delikatny wzrost względem wczoraj (5559 nowych przypadków –przyp. red.) , ale względem poprzedniego czwartku to jest wzrost o 85 proc. Widzimy, że czwarta fala bardzo szybko rośnie – powiedział Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdroiwa w rozmowie z Polsat News.

Wczoraj Piotr Tarnawski, prowadzący na Twitterze statystki dotyczące pandemii, opublikował mapę powiatów, które już spełniają sierpniowe kryteria rządu, by wprowadzić tam strefy żółte i czerwone. W tej pierwszej znalazły by się powiaty stalowowolski i niżański.

– Decyzji całościowych, obejmujących cały kraj nie będziemy podejmować, będziemy starali się reagować punktowo, jeżeli będzie zła sytuacja w danym powiecie, te restrykcje będziemy wprowadzać – powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Listę obostrzeń, jakie obowiązywały poprzednio w strefach żółtej i czerwonej, można zobaczyć TUTAJ.

Jeden komentarz

  1. Covid wersja Delta na

    Pora Tarnobrzeg uwzględnić przy zwiększonych obostrzeniach. W sklepach nie przestrzegają dystansu, nie odkażają rąk przed wejściem do nich, nie noszą maseczek (dziadki, babki i alkoholicy). Nie ma znaczenia czy to w Biedronce czy w Kauflandzie,czy Lidlu. Wszędzie jest jednakowo. Najgorzej jest przy kasach. Stoją na plecach jeden na drugim. Organizowane są imprezy masowe wewnątrz budynków.
    UWAGA: będę atakował niebawem, jeśli się ten stan nie poprawi !!!