PZPN: Ropski wciąż jest zawodnikiem Siarki! Co na to piłkarz? [Aktualizacja]

0

Klub Sportowy Siarka Tarnobrzeg poinformował, iż Polski Związek Piłki Nożnej orzekł, że Krzysztof Ropski, który od kilku tygodni trenuje z Motorem Lublin, wciąż jest zawodnikiem klubu z Tarnobrzega.

O decyzji związku Siarka poinformowała w swoich mediach społecznościowych: “Na swoim dzisiejszym posiedzeniu Zespół Orzekający Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych Polskiego Związku Piłki Nożnej oddalił wniosek Krzysztofa Ropskiego o rozwiązanie kontraktu z tarnobrzeskim klubem”. Oznacza to, że Ropa nadal jest piłkarzem Siarki Tarnobrzeg.

Krzysztof Ropski nadal zawodnikiem Siarki. Na swoim dzisiejszym posiedzeniu Zespół Orzekający Izby ds. Rozwiązywania…

Opublikowany przez Siarka Tarnobrzeg Wtorek, 11 lutego 2020

Przypomnijmy, że 14 stycznia Krzysztof Ropski podpisał 1,5 roczny kontrakt z Motorem Lublin. 3 dni później Siarka wezwała zawodnika do Tarnobrzega. Klub zakomunikował, iż w związku z niewypełnieniem przez Lublinian oraz samego piłkarza warunków kontraktu dotyczących klauzuli odstępnego Ropski został wezwany do wypełniania obowiązków wynikających z kontraktu z Siarką. Pieniądze za transfer, które trafiły na niewłaściwe konto zostały odzyskane i przesłane z powrotem do Lublina.

Motor pozostał nieugięty. 21 stycznia klub zaprezentował Ropskiego jako swojego zawodnika i skierował sprawę do PZPN-u.

Czytaj także:

Motor prezentuje Krzysztofa Ropskiego i kieruje sprawę do PZPN-u!

Prezes Siarki Tarnobrzeg Dariusz Dziedzic zapewniał jednak, że Ropski nadal jest zawodnikiem klubu z Alei Niepodległości 2. – Mamy jasną interpretację prawną, z której wynika, że Krzysztof nadal ma ważny kontrakt z naszym klubem – mówił w rozmowie z nami włodarz drużyny.

Czytaj także:

Prezes Siarki Tarnobrzeg o transferze Ropskiego – “Chcemy udowodnić, że mamy rację”

Dziś PZPN przyznał, że to prezes Dariusz Dziedzic miał rację. Co na to Motor Lublin? Czekamy na komunikat w tej sprawie.

[AKTUALIZACJA]

Na stronie internetowej Motoru Lublin pojawiło się oświadczenie głównego zainteresowanego – Ponieważ klub Siarka Tarnobrzeg S.A. zmienił zdanie co do faktu, iż skutecznie rozwiązał się mój kontrakt z klubem poprzez skorzystanie przez klub Motor Lublin S.A. z klauzuli odstępnego zawartego w moim kontrakcie, postanowiłem zwrócić się o rozstrzygnięcie tej kwestii do Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy PZPN. Izba co prawda potwierdziła moje stanowisko, iż nie można zgodnie z przepisami PZPN powiększać określonej sumy z klauzuli odstępnego o nieokreślone kwoty lub o obowiązek zrzeczenia się przeze mnie prawa do zaległego wynagrodzenia. Z zaskoczeniem przyjąłem jednak dalszą konstatację Izby, iż cała klauzula odstępnego w moim kontrakcie z klubem Siarka Tarnobrzeg S.A. zaprojektowana przez mojego ówczesnego managera i klub jest nieważna. Oświadczam, iż w takim wypadku, bez zapisów o klauzuli odstępnego nie podpisałbym w ogóle takiej umowy. W związku z powyższym zamierzam skorzystać z drogi odwoławczej od tego orzeczenia – poinformował Krzysztof Ropski.

 

Share.

Comments are closed.