Rafał Weber zaprezentował 30-metrową rolkę sukcesów PiS

0

Rafał Weber – sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury w czwartek, 19 listopada przedstawił w Sejmie 30-metrową “listę sukcesów PiS”, dokonanych w zakresie budowy dróg samorządowych za lata 2014–2020. “Macie prawo mieć spuszczone głowy” – odniósł się do opozycji.

Sekretarz przedstawił w nietypowy sposób przed sejmem listę osiągnięć PiS w obrębie budowy dróg, zestawiając je z wynikami partii opozycyjnej, która zakończyła swoje rządy w 2014.

Raport z Najwyższej Izby Kontroli z roku 2014, a wtedy prezesem był już były poseł i minister PO – Kwiatkowski, wyraźnie wskazuje w jakim stanie wówczas były polskie drogi lokalne, gminne i powiatowe. 36% dróg gminnych i powiatowych w stanie złym, a 35 % w stanie niezadowalającym. To jest raport NIP, przygotowany przez prezesa Kwiatkowskiego, to jest raport wstydu waszej władzy – mówił na posiedzeniu Sejmu sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg. Ognisko koronawirusa w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym
– Tarnobrzeg. Uwaga, ulica Sikorskiego będzie zamknięta! Jak przebiegają prace? [zdjęcia]
– Tarnobrzeg. Biedronka na Przywiślu już otwarta! Tłumy klientów [zdjęcia]

Jednocześnie podczas prezentacji 30 metrowej rolki z osiągnięciami i zestawieniami danych obecnie panującej partii posługiwał się liczbami i kwotami, zarzucając opozycji, jakoby bagatelizowali oni modernizacji dróg gminnych i powiatowych.

Fundusz Dróg Samorządowych w roku 2019 to 6 miliardów złotych, a całe wsparcie za waszych czasów w ciągu 8 lat to 5,5 miliarda złotych. Tylko jednego roku przeznaczyliśmy na drogi gminne i powiatowe więcej niż wy w ciągu 8 lat. Dodając do tego rok 2020 łączna pula przeznaczonych środków to 9,200 miliardów złotych, a dodając jeszcze rok 2021 – 12,5 miliarda złotych. To są środki finansowe które trafiają głównie do gmin i do powiatów, w ciągu czasów istnienia funduszu dróg samorządowych. 10 500 km dróg będzie podlegało przebudowie. Prawie 7 tysięcy umów zostało podpisanych, te inwestycje zostały zakończone, albo są prowadzone – powiedział Rafał Weber – Macie prawo mieć głowy w dole i zaglądać w telefony, bo nie możecie w tym momencie inaczej zareagować – podsumował.

Zobacz wystąpienie w Sejmie ministra Rafała Webera:

 

Share.

Leave A Reply