Randka w cieniu koronawirusa

0

Dwoje nastolatków, młody mężczyzna z Szydłowa oraz jego rówieśniczka z Pińczowa postanowili się spotkać i zjeść razem pizzę w Busku-Zdroju. Zapomnieli przy tym o zakazie przemieszczania się poza celami bytowymi, zdrowotnymi lub zawodowymi. Ponadto policjanci znaleźli u nastolatka dwie porcie suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. 

W czwartek, 2 kwietnia policjanci wylegitymowali dwójkę nastolatków, którzy siedzieli w osobowym volkswagenie, zaparkowanym w ustronnym miejscu. Za kierownicą auta siedział 19-letni mieszkaniec Szydłowa, natomiast jego pasażerką była 19-latka z Pińczowa. Kiedy policjanci otworzyli drzwi, poczuli charakterystyczny zapach marihuany.

CZYTAJ TAKŻE:

– 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim
– Tarnobrzeg. Libacja na ławeczce w czasie epidemii
– Nie spodziewali się drugiej kontroli

W trakcie dalszej kontroli, w portfelu kierowcy funkcjonariusze znaleźli dwie porcie suszu roślinnego. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to marihuana. Jak ustalili policjanci, oboje postanowili spotkać się i zjeść razem pizzę w Busku-Zdroju. Zapomnieli jednak o zakazie przemieszczania się poza celami bytowymi, zdrowotnymi lub zawodowymi. Za popełnienie tego wykroczenia odpowiedzą przed sądem.

Jeżeli dalsze badania potwierdzą, że zabezpieczony susz to narkotyki, 19-latkowi może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Share.

Comments are closed.