Razem dla niepodległej. Organizacje pozarządowe zawiązały porozumienie

0

Kilkanaście organizacji pozarządowych z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego zawiązało porozumienie o współpracy w celu wspólnego świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Chcemy włączyć się w obchody tej rocznicy. Chcemy pokazywać nasze inicjatywy w tej sferze, promować je. Opracujemy wspólny kalendarz wydarzeń. Mamy zamiar świętować odzyskanie niepodległości przez cały rok, nie tylko 11 listopada. Tego dnia spływem wiślanym, na trasie Barnów Sandomierski – Sandomierz, zakończymy jedynie nasze działania w tym temacie – mówi inicjator przedsięwzięcia wicestarosta Krzysztof Pitra. – Jesteśmy otwarci na wszystkie organizacji, które chciałby się włączyć w tą inicjatywę. Nie tylko z Tarnobrzega, powiatu tarnobrzeskiego, ale też ze Stalowej Woli, Sandomierza i okolic. Z tamtejszymi organizacjami znamy się od dawna i realizowaliśmy już razem wiele inicjatyw.

Podczas spotkanie inaugurującego to przedsięwzięcie, które niedawno odbyło się w starostwie powiatowym w Tarnobrzegu zaprezentowano logo, którym oznaczone będą wszystkie związane z nim działania.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.