Redaktor naczelny TN otrzymał tytuł “Zasłużony Tarnobrzeżanin”

0

Miło nam poinformować, że redaktor naczelny Tygodnika Nadwiślańskiego Wacław Pintal otrzymał tytuł “Zasłużony Tarnobrzeżanin”.

Waclaw Pintal to fotoreporter i dziennikarz „Tygodnika Nadwiślańskiego” od samego początku jego istnienia, czyli od 1981 roku, a od roku 2015 redaktor naczelny tego tytułu i prezes wydawnictwa, które „Tygodnik Nadwiślański” wydaje.

Wacław Pintal ma to szczęście, że jego wielka pasja – fotografia – stała się zawodem, któremu oddaje się już od 40 lat. Nim związał się z gazetą, od 1977 roku był instruktorem fotografii w Wojewódzkim, obecnie Tarnobrzeskim Domu Kultury. Społeczności Tarnobrzega znany jest jako fotograficzny kronikarz dziejów miasta i regionu. Fragmenty jego 40-letniego dorobku prezentowane były na wystawach organizowanych w TDK, jest też współautorem wielu zbiorowych wystaw fotograficznych. Autor wielu publikacji prasowych, swymi fotoreportażami zasłynął we wszystkich tygodnikach i dziennikach lokalnych, a także
w ogólnopolskich tytułach prasowych. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

Wyróżnienie to odebrał dziś z rąk prezydenta miasta Grzegorza Kiełba i przewodniczącego Rady Miasta Dariusza Bożka – podczas uroczystej sesji Rady Miasta. Tytułem tym uhonorowani zostali także: ks biskup Edward Frankowski, o. Wojciech Krok, Bożena Kapuściak, Barbara Zych, Teresa Jajko i Paweł Gospoś.

Tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Tarnobrzega” otrzymał Andrzej Jakubowicz, a Edwarda Busza pośmiertnie odznaczono medalem Sigillum Civis Virtuti. Odznaki Honorowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej” odebrali natomiast Piotr Markut i Sylwester Łysiak.

Relację w tego wydarzenia znajdziecie w kolejnym numerze TN.

Share.

Comments are closed.