reklama
Rekordowy finał w Rudniku! [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 12 sierpnia
reklama

Rekordowy finał w Rudniku! [zdjęcia]

0

Rudnik nad Sanem. Finał WOŚP odbył się, jak od lat, w sali gimnastycznej gościnnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.

Dokładnie 74 322 zł udało się zebrać podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rudniku nad Sanem. Na tę kwotę składają się nie tylko datki, które trafiły do puszek ponad 70 wolontariuszy, ale też pieniądze uzyskane podczas licytacji gadżetów, występów artystycznych, kiermaszu ciast czy „rudnickiej pajdy chleba” serwowanej na rudnickim Rynku. Celem tegorocznej zbiórki jest pozyskanie pieniędzy na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszego sprzętu do ratowania życia i zdrowia dzieci, które potrzebują specjalistycznych operacji.

Impreza rozpoczęła się o godz. 16.30 i zakończyła o godz. 20 ze „światełkiem do nieba” utworzonym za pomocą smartfonów uczestników, którzy na boisku szkolnym utworzyli wielkie serce.

W programie znalazły się występy dzieci i młodzieży, akrobatyka, pokaz karate, koncerty kolęd i pastorałek. Można było obejrzeć wystawę współczesnej broni palnej, przygotowany przez Klub Żołnierzy Rezerwy i Kolekcjonerów Broni LOK „Vis” Nisko, i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Orkiestra zagrała również w Nisku, gdzie odbył się turniej siatkarski i zawody siłowania na ręce, oraz w Krzeszowie.

Sztabem 28 Finału WOSP w Rudniku na Sanem tradycyjni kierował dyrektor PSP nr 2 Tomasz Grzecznik, który
wystąpił w stroju żeglarskim.

(gil)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.