Rosjanie zniszczyli największy samolot świata Antonov An-225 Mrija, który ostatnio gościł w Rzeszowie - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Rosjanie zniszczyli największy samolot świata Antonov An-225 Mrija, który ostatnio gościł w Rzeszowie

0

Podczas rosyjskich nalotów na lotnisko Hostomel pod Kijowem zniszczony został największy samolot świata Antonov An-225 Mrija, który w ostatnich miesiącach można było kilka razy podziwiać na lotnisko Rzeszów-Jasionka.

Informacje o zniszczeniu Antonova AN-225 „Mrija” pojawiały się już wcześniej. Dziś potwierdziło je Radio Swoboda, powołując się na dwa źródła w firmie Antonow, mer Buczy i minister spraw zagranicznych Ukrainy.

„Był to największy samolot świata, AN-225 „Mriya” (po ukraińsku „marzenie”). Rosja mogła zniszczyć naszą „Mriję”. Ale nigdy nie zdołają zniszczyć naszego marzenia o silnym, wolnym i demokratycznym państwie europejskim. Zwyciężymy!” – napisał na Twitterze Dmytro Kuleba.

Samolot w ostatnich miesiącach kilka razy gościł na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Jego wizyty wzbudzały wielkie zainteresowanie. Jedną z nich obserwował nasz dziennikarz, czego efektem są materiały wideo, które możecie zobaczyć niżej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.