Rowerzystka wjechała pod samochód. Miała 1,4 promila

0

45-letnia rowerzystka zjechała na przeciwległy pas ruchu pod jadącego opla. Kobieta doznała obrażeń i trafiła do stalowowolskiego szpitala. Kierowca opla był trzeźwy, rowerzystka miała ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło tuż przed godz. 23, w Agatówce w gminie Zaleszany w ciągu drogi krajowej nr 77 relacji Stalowa Wola-Sandomierz. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia 45-letnia mieszkanka Stalowej Woli jadąca rowerem nagle zjechała na przeciwległy pas ruchu wprost pod jadący samochód opel astra, którym jechał 20-letni mieszkaniec Stalowej Woli. W wyniku zderzenia rowerzystka doznała obrażeń i została przewieziona do stalowowolskiego szpitala. Trafił tam również kierowca opla.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku. Badanie stanu trzeźwości kierujących wykazało, że kierowca opla był trzeźwy, natomiast rowerzystka miała 1,47 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że po wypadku rowerzystka chciała uciec z miejsca zdarzenia. Przeprowadzone oględziny, wykonana dokumentacja fotograficzna oraz zabezpieczone ślady pomogą w ustaleniu przyczyn i okoliczności wypadku. Postępowanie w tej sprawie prowadzi stalowowolska Policja.

Źródło: Policja

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.