reklama
Rozbita szajka oszustów. Działali m.in. na terenie Sandomierza [wideo][zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Rozbita szajka oszustów. Działali m.in. na terenie Sandomierza [wideo][zdjęcia]

1

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie w ostatnich dniach działali na terenie Jędrzejowa i Sandomierza. Przestępcy posługiwali się popularnymi metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Do sprawy zatrzymano czterech mężczyzn z województwa śląskiego, którzy zostali tymczasowo aresztowani.

W minioną środę rozdzwoniły się telefony, głównie seniorów, na terenie powiatu jędrzejowskiego. Byli to oszuści działający popularnymi metodami „na policjanta” i „wnuczka”, którzy wykazali swoją aktywność. Sygnały o próbach wyłudzeń dotarły do jędrzejowskich policjantów, którzy natychmiast rozpoczęli działania wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Dobra współpraca stróży prawa z mieszkańcami zaowocowała. Tego samego dnia mundurowi dotarli do mężczyzny, który w efekcie oszustwa miał odebrać od 69-latki 46 000 złotych. 23-latek ze Śląska został zatrzymany na gorącym uczynku.

Policjanci w toku ustaleń, już następnego dnia dotarli do kolejnego mężczyzny, który był powiązany z oszustwami. 21-latek, również ze Śląska, został zatrzymany.

Cała historia nie kończy się jednak w tym miejscu i czasie. W piątek oszuści zarzucili sieci także na terenie powiatu sandomierskiego. I w tym przypadku policjanci wykazali się skutecznością. Na terenie województwa śląskiego zatrzymani zostali następni członkowie grupy –  43-latek oraz 22-letni mężczyzna. Cała szajka – 21, 22, 23 i 43-latek w sobotę usłyszała zarzuty, objęci zostali 3-miesięcznymi aresztami. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa, każdemu z nich grozi do kilkunastu lat pozbawienia wolności.

Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź