Rozbój na starszej kobiecie w Stalowej Woli. 17- i 18-latek w areszcie - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 20 maja
reklama

Rozbój na starszej kobiecie w Stalowej Woli. 17- i 18-latek w areszcie

2

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców rozboju w Stalowej Woli. Dwaj mężczyźni zaatakowali starszą kobietę i zabrali jej torebkę. Sąd zdecydował, że 17 i 18-letni mieszkańcy hutniczego grodu, najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego stalowowolskiej komendy pracowali nad ustaleniem sprawców rozboju, do którego doszło na początku stycznia, na ulicy Okulickiego w Stalowej Woli. Dwie osoby zaatakowały starszą kobietę i zabrały jej torebkę. Poszkodowana sama zgłosiła się do jednostki policji i poinformowała o napaści.

Policjanci gromadzili materiał dowodowy, sprawdzali nagrania monitoringu oraz analizowali zebrane przez technika ślady. Udało się zatrzymać podejrzanych sprawców. To mieszkańcy Stalowej Woli, w wieku 17 i 18 lat.

Zobacz także:
Pow. stalowowolski. Trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny zmarłego 28-latka, potrąconego przez ciężarówkę

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju. Podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia.

Na wniosek policjantów, poparty przez stalowowolską prokuraturę, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

2 komentarze

  1. Mietła prowadząca na

    „grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.”
    i do roboty zagonić. Mietła, grabki, szufelka i wiaderko i zadbać o czystość miasta. Wychowanie przez prace i naukę szacunku do pracy.