Rozbój w Staszowie, pobity 39-latek. Zatrzymano 3 mężczyzn i 2 kobiety - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 18 stycznia
reklama

Rozbój w Staszowie, pobity 39-latek. Zatrzymano 3 mężczyzn i 2 kobiety

1

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali łącznie pięć osób podejrzanych o dokonanie rozboju. Sprawcy używając przemocy okradli mężczyznę, z którym wcześniej pili alkohol. W kieszeni pokrzywdzonego znaleźli pieniądze w kwocie 173 złotych oraz telefon. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek późnym wieczorem. W jednym z mieszkań znajdujących się na terenie Staszowa 39-letni pokrzywdzony spożywał alkohol z piątką znajomych. Między biesiadnikami w pewnym momencie wywiązała się kłótnia. Wówczas to znajdujący się na miejscu trzej mężczyźni: 30- , 32- oraz 47-latkowie zaczęli bić pokrzywdzonego. Dwie znajdujące się w mieszkaniu kobiety 34- i 46-latka z kieszeni spodni mężczyzny wyciągnęły telefon komórkowy wartości 200 złotych oraz portfel, w którym znajdowały się pieniądze w kwocie 173 złotych po czym wypchnęli go na zewnątrz mieszkania.

Pokrzywdzony o całym zdarzeniu zawiadomił policjantów. Skierowani na miejsce funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwanie sprawców. Dwaj z nich zostali zatrzymani jeszcze tego samego wieczoru, natomiast trzeci z mężczyzn oraz dwie kobiety do policyjnego aresztu trafili następnego dnia.

Zobacz także:
Straszna choroba zabrała jej ojca. Teraz sama musi się z nią zmagać. Pomóżmy Karolinie!

Na podstawie zebranego materiału dowodowego uczestnikom zakrapianego spotkania przedstawiono zarzut rozboju. W stosunku do 30- i 32-latka w niedzielę sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu  na okres 3 miesięcy. W poniedziałek względem 46-letniej kobiety zastosowany został środek wolnościowy w postaci dozoru policji. Wobec pozostałej dwójki tj. 34-letniej kobiety oraz 47-letniego mężczyzny we wtorek sąd również zdecydował o 3 miesięcznym tymczasowym aresztowaniu. Ustawodawca za przestępstwo rozboju przewidział karę pozbawienia wolności do 12 lat.

Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź