Rozbudowa ruszyła. Duże zmiany w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sandomierzu [zdjęcia]

2
1 z 6

Ruszyła rozbudowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu. –To prezent dla miasta i czytelników na jubileusz 115–lecia, jaki będziemy obchodzić już niedługo, w 2022 roku – powiedziała dyrektor Barbara Rożek.

Budynek przy ulicy Parkowej zmieni wygląd. Zyska dodatkowe piętro. Będzie miał czterospadowy dach.

 Dzięki inwestycji nie tylko poprawi się wygląd budynku. Powstaną dodatkowe pomieszczenia, które będą służyły mieszkańcom naszego miasta – podkreślił Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza.

Po rozbudowie powiększony zostanie dział zbiorów specjalnych. Powstanie dział zbiorów audiowizualnych i pracownia digitalizacji. Placówka zyska również salę konferencyjną, w której będą się odbywały prelekcje i spotkania. Parter w całości zostanie udostępniony czytelnikom, będzie go zajmować czytelnia i wypożyczalnia. W bibliotece będzie, oczywiście, nowocześnie wyposażony oddział dla dzieci, a także multiroom.

W budynku stworzone zostanie swoiste muzeum – “Stara Zecernia”, gdzie wyeksponowane zostaną maszyny z dawnej drukarni akcydensowej.

W obiekcie zamontowana zostanie winda, będzie on zatem dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowy dach oznacza koniec przecieków w wypożyczalni i czytelni.

Zagospodarowane zostanie podwórko. Powstanie tam miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. Pojawi się mała architektura. Będą nowe nasadzenia– informuje Krzysztof Kwieciński, naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego w Urzędzie Miejskim w Sandomierzu.

Prace będą kosztować prawie 4,6 mln zł, z czego 86 procent będą stanowić fundusze unijne i dofinansowanie z budżetu państwa. Zadanie jest jedną z inwestycji ujętych w programie rewitalizacji Sandomierza. Zgodnie z umową, roboty budowlane mają się zakończyć 31 października tego roku.

Na czas remontu książnica przeniosła się do pomieszczeń przy ulicy Armii Krajowej 1. Tymczasowa siedziba zostanie uruchomiona w następny poniedziałek, 18 stycznia.

Ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej imienia Jana Długosza korzysta rocznie około pięciu tysięcy osób.

1 z 6
Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
11 dni temu

Bez kasków i kamizelek. Czy to nie jest naruszenie przepisów BHP z art. 220 Kodeksu karnego ?

Kto, będąc odpowiedzialny za bezpieczeństwo i higienę pracy, nie dopełnia wynikającego stąd obowiązku i przez to naraża pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Przedmiotem ochrony z powyższego przepisu jest prawo pracownika do pracy w bezpiecznych i higienicznych warunkach. Chyba wszyscy byli w pracy.

gość
12 dni temu

Mógłby się przyjrzeć jakiś państwowy Inspektor Pracy lub inne służby jak Burmistrz Sandomierza naraża życie / zdrowie swoje i swoich pracowników przebywając na placu budowy bez stosownych zabezpieczeń . Skandal !

2
0
Zostaw komentarz!x
()
x