Rozczytany Dzień Dziecka w Tarnobrzegu. Bajki czytają Dariusz Bożek i inni mieszkańcy miasta [wideo]

0

Nawet podczas epidemii Dzień Dziecka w Tarnobrzegu będzie wesoły. Mieszkańcy włączyli się do akcji czytania maluchom bajek. Czytających można oglądać w Telewizji Lokalnej TVL oraz w internecie.

Kilkadziesiąt osób włączyło się do akcji czytania bajek z okazji Dnia Dziecka. Wszystkie imprezy zwyczajowo organizowane tego dnia zostały z powodu epidemii odwołane, co nie znaczy, że to najważniejsze święto  wszystkich małych mieszkańców miasta zostanie zapomniane. Od kilku tygodniu trwały przygotowania do akcji „Rozczytany Dzień Dziecka w Tarnobrzegu”, którą zorganizował Tarnobrzeski Dom Kultury wraz z Telewizją Lokalną TVL. Idea jest prosta: przed kamerą mieszkańcy miasta czytają wybrane bajeczki, wierszyki i opowieści dla dzieci.

Zwróciliśmy się z propozycją czytania do różnych osób: dziennikarzy, urzędników, działaczy społecznych i kulturalnych, szefów i pracowników tarnobrzeskich instytucji – mówi Renata Domka z TDK-u. – Wszyscy bez wahania zgodzili się wziąć udział w akcji, co chyba świadczy o tym, że w
każdym z nas tkwi dziecko, bez względu na wiek. 

Wśród lektur znalazły się różne dzieła literatury dziecięcej, zarówno współczesne, jak i te znane od wielu pokoleń. Szczególny nacisk jednak położono na akcenty tarnobrzeskie. Najczęściej czytane są zatem bajeczki i opowiastki Stanisława Jachowicza, bajkopisarza – jak wiadomo – pochodzącego z Tarnobrzega. Usłyszeć można także utwory autorstwa współczesnych pisarek tarnobrzeskich: Doroty Kozioł i Jolanty Tworek. Jest też Maria Konopnicka, Artur Oppman, czy Henryk Sienkiewicz.

Nagrania odbywały się w studiach, pracowniach, biurach, bo jak przekonują organizatorzy, czytać można wszędzie.
To będzie najweselszy dzień w roku na naszej antenie – zapewniła Katarzyna Wierzbicka z Telewizji Lokalnej TVL. – Realizacja tego pomysłu przyniosła nam wszystkim wiele radości i mamy nadzieję,
że udzieli się ona naszym widzom, zarówno małym, jak i dorosłym. 

Zobacz także:
– Trwa KONKURS na Dzień Dziecka ‘’Uśmiech Dziecka”

Dzień Dziecka w tym roku wypada w poniedziałek, ale świętowanie na telewizyjnej antenie rozpoczęło się już w piątek. Jak tłumaczą organizatorzy, akcja ma na celu uczczenie Dnia Dziecka, ale także popularyzowanie idei wspólnego rodzinnego czytania oraz promowanie tarnobrzeskich autorów literatury dziecięcej.

Share.

Comments are closed.