Rozdano czujki bezpieczeństwa dla mieszkańców Gminy Gorzyce [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
REKLAMA

Rozdano czujki bezpieczeństwa dla mieszkańców Gminy Gorzyce [zdjęcia]

0

„Nie dla czadu”- pod takim hasłem odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Gorzyce, podczas którego mieszkańcy mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób chronić siebie i swoje rodziny przed tlenkiem węgla. 10 osób otrzymało również czujki czadu i dymu. 

 – Cieszę się, że tak licznie przybyli państwo na spotkanie, aby posłuchać ekspertów i dowiedzieć się, w jaki sposób dbać o swoje domy, by mieszkanie w nich nie było zagrożeniem. Niestety tlenek węgla potocznie zwanym cichym zabójcą wciąż zbiera swoje żniwo, dlatego zależy nam, aby nasi mieszkańcy mieli świadomość i wiedzę, w jaki sposób przeciwdziałać sytuacjom, które mogą powodować zagrożenie dla zdrowia i życia – podkreślał wójt Gorzyc, Leszek Surdy.

O kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” prowadzonej przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu opowiedział bryg. Jacek Widuch, zaś mł. kpt. Łukasz Trela szczegółowo wyjaśnił, w jakich sytuacjach dochodzi do zatruć tlenkiem węgla. Kapitan wyjaśnił gdzie należy montować czujki i w jaki sposób sprawdzać ich użyteczność. Strażacy przypomnieli również zasady udzielania pierwszej pomocy.

Piotr Czepiel z Korporacji Kominiarzy Polskich Stowarzyszenia Zawodowego oddział w Tarnobrzegu tłumaczył, jak dbać o przewody kominowe i jak często należy wykonywać przeglądy – Czyszczenie przewodów kominowych od urządzeń opalanych węglem i drewnem powinno odbywać się co 3 miesiące, zaś gazem – dwa razy w roku, w przypadku wentylacji – raz do roku. Przegląd kominiarski powinien odbywać się raz w roku i nie wolno tego lekceważyć – przestrzegał Piotr Czepiel.

Podczas spotkania wójt Leszek Surdy rozdał czujki czadu i dymu. Otrzymało je 10 mieszkańców, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi na pytania zadawane przez przedstawicieli straży oraz Korporacji Kominiarzy Polskich. Czujki zostały sfinansowane z budżetu gminy Gorzyce.

Fot. Gmina Gorzyce

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.