Rozdzielają tarnobrzeskie „Pawilony” [zdjęcia]

0
Showing 1 of 6

Pasaż handlowy przy ul. Wyspiańskiego w Tarnobrzegu, zwany powszechnie „Pawilonami”, przechodzi do historii. Właściciel obiektu, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zdecydowała się na wyburzenie łączników – balkonów pomiędzy tworzącymi pasaż budynkami. Według TSM, jest to podyktowane względami bezpieczeństwa i stanem technicznym obiektu.

Zdaniem specjalistów ze spółdzielni, kilkadziesiąt lat eksploatacji estakady sprawiło, że zaczęła ona zagrażać bezpieczeństwu przechodniów poruszających się na poziomie parteru. Zdarzały się przypadki spadania na przechodniów fragmentów betonu i zbrojenia. Dlatego też zdecydowano, że łączniki pomiędzy pawilonami zostaną wyburzone. Na piętra poszczególnych budynków, które nie będą już połączone, będzie można dostać się nowymi schodami. „Rozdzielenie” pawilonów będzie kosztować ok. 1 miliona złotych i ma zostać zakończone jeszcze w tym roku.

„Pawilony” zbudowano na początku lat 70. XX wieku. Cztery piętrowe budynki połączono ciągnącym się wzdłuż całej budowli balkonem. Wchodząc na piętro pierwszego pawilonu, można było przejść estakadą aż na koniec ostatniego, czwartego budynku. W „Pawilonach” mieściły się najbardziej reprezentacyjne sklepy w mieście – m.in. Moda Polska, „Pewex”, itd. W latach 90. główny ruch handlowy w Tarnobrzegu przeniósł się w inne rejony miasta, ale „Pawilony” wciąż działają i mają wielu klientów.

Rozdzielają tarnobrzeskie „Pawilony”

Showing 1 of 6
Share.

Comments are closed.