reklama
Rozegrali w Tarnobrzegu Puchar Afryki. Wszystko w szczytnym celu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Rozegrali w Tarnobrzegu Puchar Afryki. Wszystko w szczytnym celu [zdjęcia]

0
1 z 7

Na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu rozegrano zawody strzeleckie, które były pretekstem do zbiórki pieniędzy na rzecz dzieci z Kenii. Jak mówią organizatorzy, akcja udała się nadspodziewanie dobrze.

– To taki nasz lokalny Puchar Afryki, podyktowany szczytnym celem. Byłem niedawno w Kenii, w Afryce, pracowałem jako wolontariusz w szkołach prowadzonych przez polskich misjonarzy. Skala biedy jest wśród ludzi tam niewyobrażalna. Pod wpływem tej wizyty postanowiłem zorganizować akcję pomocy dla tamtejszych dzieciaków – mówi Robert Bąk, łowczy okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu.

Myśliwi z Okręgu Tarnobrzeskiego PZŁ zdecydowali, że obejmą dzieci z Kenii tzw. „adopcją na odległość”.

Zobacz także: 
– Tarnobrzeg. Szczodraki, czyli bułeczki szczęścia sprzedały się błyskawicznie [zdjęcia]

– Szkoła, wyprawka i utrzymanie dzieciaka kosztuje w przeliczeniu na złotówki ok. 1500 zł. Rzucając myśl rozegrania „Pucharu Afryki” i zbiórki pieniędzy, miałem nadzieję, że uda się objąć opieką dwoje dzieci – mówi R. Bąk.

Okazało się, że dochód z licytacji podarowanych przez myśliwych fantów, a także z strzeleckiego pokera”, przyniósł ponad 8 tys. zł. Dzięki temu, pomoc zostanie przekazana czwórce dzieci z Kenii.

Zobacz galerię – 15 zdjęć

1 z 7

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.