Rozkład jazdy WOŚP 2016 w Stalowej Woli

0

2 Bieg oraz Marsz Nordic Walking „Policz się z cukrzycą” to tylko jedna z imprez, jakie zaplanował Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy współpracy ze Stalowowolskim Klubem Biegacza i grupą lokalnych sponsorów.

Dla 150 pierwszych zapisanych uczestników imprezy biegowej Sztab przygotował już atrakcyjne koszulki. Długość biegu to 3 km, a długość marszu – 1 km. Wpisowe wynosi 20 zł. To wszystko zostanie przeprowadzone na terenie Parku Miejskiego przy Państwowej Szkole Muzycznej, gdzie będzie się mieścić biuro zawodów. Każdy Uczestnik biegu i marszu, który ukończy imprezę, otrzyma pamiątkowy medal. Dodatkową atrakcją biegu będzie rozgrzewka poprowadzona przez mistrza świata Stanisława Łańcuckiego, nauka prawidłowego chodzenia z kijami nordic walking prowadzona przez instruktora Tomasza Gancarza ze Strefy Wellness, możliwość zbadania poziomu cukru we krwi, zasięgnięcia informacji na temat cukrzycy (w kampanii informacyjnej pomoże Stowarzyszenie Diabetyków ze Stalowej Woli), pomalowanie twarzy oraz dobra zabawa. Na uczestników oraz widzów będzie czekać gorąca herbata. Początek (rejestracja uczestników i odbiór pakietów startowych): godz. 12.

W programie Orkiestrowych imprez znalazły się ponadto także między innymi Hip-hop Orkiestra w Klubie Labirynt oraz III Orkiestrowy Turniej w piłkarzyki (8 stycznia), Terenowa Orkiestra z udziałem samochodów 4×4 na błoniach nad Sanem (9 stycznia), warsztaty break dance dla najmłodszych (10 stycznia w SDK), które poprowadzi b-boy Żurek oraz III Orkiestrowy Maraton Zumby w Samorządowym LO (10 stycznia).

Szczegółowe informacje na temat imprez, jakie w tym mieście zaplanowano w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, można znaleźć na stronie http://www.wospstalowawola.pl/

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ciągu 24 lat na sprzęt medyczny i ogólnokrajowe programy medyczne i edukacyjne wydała ponad 650 milionów złotych. W tym roku, przypominamy, „największa orkiestra świata”, zagra w niedzielę 10 stycznia na rzecz inicjatywy związanej z gromadzeniem pieniędzy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Stalowowolski sztab WOŚP, którym w tym roku kieruje Katarzyna Jabłońska, po raz kolejny zainstalował się w Spółdzielczym Domu Kultury. Stalowa Wola, warto przypomnieć, gra z Wielką Orkiestrą od początku jej istnienia. Tutejsze placówki służby zdrowia otrzymały za sprawą WOŚP wiele darów. Tylko w 2014 roku, kiedy WOŚP zebrała w kraju i za granicą ponad 53 miliony złotych, do stalowowolskiego szpitala trafił sprzęt za ponad 200 tysięcy złotych. Sztab przypomina, że istnieje możliwość odpisania darowizn od podatku (w tym celu należy wcześniej ustalić indywidualnie kwestie sponsoringu). Ktokolwiek zachce wesprzeć konto stalowowolskiej Orkiestry, może to uczynić nie tylko wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy, ale też wpłacając dowolną kwotę na konto nr 56 9430 0006 0024 3410 2000 0024 (SANBank). Jak co roku organizatorzy liczą na duże powodzenie aukcji charytatywnych, organizowanych w tradycyjny sposób podczas wydarzeń towarzyszących oraz za pośrednictwem Allegro, za pośrednictwem specjalnie dedykowanego portalu charytatywni.allegro (http://charytatywni.allegro.pl/o-mnie/WOSP_STW). (r)

Share.

Comments are closed.