reklama
Rozpoczęła się policyjna akcja "Majowy weekend 2017" - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Rozpoczęła się policyjna akcja „Majowy weekend 2017”

0

Rozpoczyna się długi majowy weekend, to dla policjantów okres wzmożonej pracy. Wiele osób wykorzysta nadchodzące dni na rodzinne wyjazdy i wypoczynek poza miejscem zamieszkania. Jadąc zawsze przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców, dlatego policjanci już dziś apelują o rozwagę!

Przez tych kilka dni może tłoczno zrobić się na drogach. Wiele osób zechce wyjechać, na choćby krótki wypoczynek. Pamiętajmy, by zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich najbliższych, ale także osób, z którymi przyjdzie nam dzielić drogę.

Podczas majowych wyjazdów pamiętajmy o cierpliwości i życzliwości wobec innych użytkowników dróg. Nie nadużywajmy klaksonów, nie spychajmy z drogi. Pamiętajmy, że każdy, kto wsiada do samochodu, przed rozpoczęciem jazdy zapina pasy bezpieczeństwa. I nie powinno mieć znaczenia to, czy jedzie na sąsiednią ulicę, czy w daleką podróż. Pasy ratują życie! Ta sama zasada musi dotyczyć dzieci – zawsze umieszczajmy je w foteliku albo specjalnej podstawce.

Jednym z policyjnych priorytetów podczas majowego weekendu będzie walka z drogowymi piratami. Do służby skierowane zostaną m.in. radiowozy wyposażone w wideorejestratory.  W użyciu funkcjonariuszy będą ręczne mierniki prędkości. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego, zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Jednocześnie przypominamy, że obowiązywać będą zakazy poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów:

    30 kwietnia 2017 r. od godz. 18.00 do 22.00
1 maja 2017 r. w godz. 8.00 – 22.00
2 maja 2017 r. od godz. 18.00 do 22.00
3 maja 2017 r. w godz. 8.00 – 22.00
Podczas weekendu majowego należy się spodziewać częstszych kontroli drogowych.  Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości czy wyprzedzających „na trzeciego”. Należy się także spodziewać częstych  kontroli stanu trzeźwości.

Pamiętajmy:

Nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego, zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Źródło: Policja

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.