Tarnobrzeg. Rura pękła i runął asfalt. Usterka przy jednym z bloków na Bogdanówce - Tygodnik Nadwiślański

Tarnobrzeg. Rura pękła i runął asfalt. Usterka przy jednym z bloków na Bogdanówce

0
1 z 1

Naprzeciwko jednego z wejść do klatek wieżowca na osiedlu Bogdanówka w Tarnobrzegu pod powierzchnią drogi miała miejsce usterka hydrauliczna, w wyniku której doszło do zapanięcia się warstwy asfaltu. Pracownicy tarnobrzeskich wodociągów natychmiast zabrali się do naprawy tej usterki. 

O wielkiej otaśmowanej dziurze w asfalcie, znajdującej się na przeciwko wyjścia z jednej z klatek przy osiedlu Bogdanówka, poinformowała Nas czytelniczka “Tygodnika Nadwiślańskiego”. Według niej usterka w tamtym miejscu już od dłuższego czasu woła o remont. – Wcześniej w tamtym miejscu pękał asfalt, często pojawiały się nierówności utrudniające poruszanie się. Później dziura została załatana “dodatkowym” kawałkiem asfaltu, ale to nie poskutkowało na długo, wkrótce ziemia ponownie w tamtym miejscu delikatnie się zapadła, a od wczoraj ten fragment drogi został otaśmowany, zabezpieczony, a w środku wydrążona została dziura na ponad metr pod ziemię. Czy to poważna usterka? – pyta zaniepokojona czytelniczka.

Zobacz także: 
– Robi wrażenie! Wodne kino w Rytwianach prawie gotowe. Wczoraj odbył się pierwszy test wyjątkowej atrakcji [wideo]

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z kierownikiem osiedla Bogdanówka Piotrem Rakiem, który przybliżył nam przyczynę usterki i zapewnił o jak najszybszym uporaniu się z problemem. – Doszło do rozszczelnienia instalacji sieci kanalizacyjnej, co spowodowało powstanie zapadliska i pęknięcia asfaltu. Aby uniknąć tragedii rozpoczęliśmy w ostatnich dniach w tym miejscu roboty naprawcze. – wyjaśnia kierownik zarządu osiedla. O podjęciu natychmiastowych działań naprawczych poinformował nas tak że Prezes Zarządu Wodociągów w Tarnobrzegu – Dla nas taka awaria to chleb powszedni. Rury z różnych przyczyn po jakimś upłynięciu pewnego okresu czasu rozszczelniają się, nie jest to ani wielka usterka ani mała. W ciągu najbliższych kilku godzin praca przy niej się zakończy. – informuje prezes Witold Wiśniewski.

Aktualizacja: remont rury i odcinka drogi potrwa do godziny 12:00.

1 z 1
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.