Rusza dobrowolna zasadnicza służba wojskowa. Zarobki w wysokości 4560 zł - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

Rusza dobrowolna zasadnicza służba wojskowa. Zarobki w wysokości 4560 zł

0

„Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” – pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32 miejscowościach w kraju.

Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i żołnierskiej grochówki na piknikach działać będą punkty rekrutacyjne, w których będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty).

Poza piknikami w 70 miejscowościach MON uruchomi mobilne punkty rekrutacyjne. Również tam będzie można poznać szczegóły dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i złożyć wniosek.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa – co to?

Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał  4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie.

Lokalizacje  pikników pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”:   

 woj. świętokrzyskie

  • Starachowice – Rynek
  • Sandomierz – Bulwar im. Marszałka Piłsudskiego

woj. podkarpackie

  • Lubaczów – Rynek
  • Leżajsk – ul. Mickiewicza 65

dobrowolna zasadnicza służba wojskowa

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.