Rusza remont ulicy Różanej w Sandomierzu - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Rusza remont ulicy Różanej w Sandomierzu

2

Rozpoczyna się przebudowa ulicy Różanej w Sandomierzu. Dzięki inwestycji poprawi się komfort i bezpieczeństwo jazdy. Bezpieczniejsi będą również piesi.     

Modernizacja obejmie odcinek o długości 260 metrów od ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego, czyli drogi krajowej numer 77, do Szczęśliwej. Wymieniona zostanie konstrukcja i nawierzchnia jezdni oraz zbudowane zostaną nowe chodniki, w tych miejscach, gdzie są starsze, zniszczone i tam, gdzie chodników brakuje. Ważną częścią inwestycji będzie przebudowa przejść dla pieszych.

– Zostaną one doświetlone, dzięki czemu piesi będą bardziej widoczni. W obrębie przejść położona zostanie specjalna uszorstniona nawierzchnia – informuje Piotr Martyniak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

Z pracami będą wiązać się utrudnienia. Na remontowanych odcinkach jezdnia będzie zwężona do jednego pasa. Będzie tam zatem obowiązywał ruch wahadłowy. Jednokierunkowy zostanie wprowadzony  wtedy, gdy roboty będą prowadzone w części drogi od obwodnicy do pierwszego skrzyżowania.

 Termin zakończenia prac ustalony został na wrzesień tego roku. Wartość zadania opiewa na 1,3 miliona złotych.

Na razie nie wiadomo, kiedy przebudowana zostanie druga część drogi. Powiat będzie ubiegał się o fundusze zewnętrzne na ten cel.

 

 

2 komentarze

 1. Przecież to jest kpina! Wyremontowany zostanie odcinek drogi, który jest w relatywnie nie najgorszym stanie, w porównaniu do reszty tej drogi. Nie wspominając o chodnikach, gdzie idąc od skrzyżowania z ul. Gołębicką w stronę ul. Kwiatkowskiego można sobie nogi połamać. Natomiast chodnik od ul. Szczęśliwej do obwodnicy powstał od zera kilka lat temu i nie wymaga żadnych poprawek!!! Czy decydent postawił chociaż stopę na tej ulicy? Ps. A na zdjęciach akurat ta część, która nie zostanie wyremontowana.

  • Mieszkaniec 2
   Tak się składa, że ta droga, czyli ulica Różana jest drogą powiatową – czyli Starosta Sandomierski i jego zaplecze polityczne PSL jest odpowiedzialne za remont tej drogi oraz kilku innych też w kiepskim stanie.
   Zapewne władze powiatowe rzadko korzystają z tej drogi, dlatego jest w takim fatalnym stanie to jedno, a drugie, to, że oficjalnie kasy na remonty dróg nie ma, ale już na podwyżki dla władz powiatu są.
   Projekty na pozyskanie środków zew. na takie remonty skończyły się fiskiem.
   Jak mówią znawcy tematu – reforma samorządowa skończyła się stworzeniem dodatkowych miejsc pracy w tzw. Powiatach hojnie wynagradzanych, ale zabrakło środków na rzeczywiste wydatki, remonty, inwestycje ……