reklama
Ruszyła Barbórkowa Drama Teatralna. Są jeszcze bilety na spektakle! - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Ruszyła Barbórkowa Drama Teatralna. Są jeszcze bilety na spektakle!

1

Ruszyła 38 edycja Barbórkowej Dramy teatralnej w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Wystąpi tu plejada znakomitych aktorów w sztukach zrealizowanych przez uznanych twórców. Dla tarnobrzeżan to niepowtarzalna okazja, by na żywo podziwiać popisy aktorskie takich mistrzów, jak Zbigniew Zamachowski, Maria Pakulnis, czy Jan Peszek. Wciąż można kupić bilety na niektóre spektakle.

W programie teatralnego święta każdy znajdzie coś dla siebie. Łącznie pokazanych zostanie pięć różnych gatunkowo przedstawień. Tegoroczną Dramę zamknie dzieło szczególne – Teatr Ateneum zaprezentuje jeden ze swoich najnowszych spektakli, który swoją premierę miał we wrześniu i od razu zebrał kolekcję pochlebnych recenzji, zarówno krytyków teatralnych, jak i – przede wszystkim – zwykłych widzów. Jest to wysmakowana i mądra sztuka irlandzkiej autorki DeirdreKinahan„Błogie dni”. W rolach głównych reżyser obsadził Jadwigę Jankowską-Cieślak oraz Jana Peszka, którzy stworzyli mistrzowskie kreacje.

Tak o spektaklu pisał Witold Sadowy (e-teatr.pl):

„(…) Znakomite, głębokie i pełne prawdy wewnętrznej postacie stworzyli w niej JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK jako Patrycja i JAN PESZEK jako Sean, dając popis wysokiej klasy aktorstwa. (…) Mądry to i wzruszający spektakl. Pobudzający do myślenia. Rzadko spotykany w dzisiejszym teatrze pełnym bezmyślności i hochsztaplerstwa.”

Spektakl „Błogie dni” w reżyserii Wojciecha Urbańskiego na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury zaprezentowany zostanie 8 grudnia. Bilety do kupienia w kasie TDK.

Warto wspomnieć, że Dramie towarzyszy ciekawa wystawa, którą można oglądać w holu domu kultury. Są to prace scenograficzne Barbary Gołaszewskiej. Artystka wraz z mężem, Włodzimierzem Gołaszewskim poprowadziła także warsztaty scenograficzno-aktorskie, w których wzięła udział tarnobrzeska młodzież.

XXXVIII Barbórkowa Drama Teatralna pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega odbywa się w dniach od 30 listopada do 8 grudnia br. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej www.tdk.tarnobrzeg.pl.

Żródło: TDK

Jeden komentarz

  1. a czy jakiś konkurs na Fb lub na stronie redakcja planuje z biletami jako nagrody ?