Rząd znosi większość obostrzeń w Polsce! - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Rząd znosi większość obostrzeń w Polsce!

0

Na środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili zniesienie od 1 marca większości obostrzeń w Polsce.

Szef rządu przekazał, że po obserwacji przebiegu wariantu omikron w innych krajach widzimy, że można zalecić daleko idące zmiany. „Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące. Znieść te restrykcje, które towarzyszyły nam przez wiele miesięcy i kwartałów” – mówił premier Morawiecki.

„Od 1 marca znosimy większość restrykcji, które mają charakter gospodarczy. W zasadzie zostają tylko te restrykcje – mówię o maseczkach, o izolacji, o kwarantannie – które mają charakter czysto epidemiczny, związany z utrzymaniem kryterium ograniczania transmisji wirusa” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

„To są oczywiście też restrykcje, które w perspektywie kolejnych tygodni czy miesięcy będziemy decydowali się znosić – zawsze konsultujemy te decyzje ze specjalistami, w tym przypadku chodzi o Radę ds. Covid, która działa w nowej formule. Wczoraj odbyło się spotkanie i dyskutowaliśmy m.in. na ten temat” – poinformował.

„Znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne, ograniczamy obostrzenia, które do dzisiaj obowiązywały, nadal będzie obowiązywało tylko noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach komunikacji publicznej, w sklepach – tam gdzie rzeczywiście ten dystans między ludźmi jest bliski” – powiedział premier Morawiecki.

„Przywracamy również normalną pracę w urzędach. W urzędach obowiązywała praca zdalna, w firmach, przedsiębiorstwach zalecana była praca zdalna, dzisiaj znosimy to zalecenie, dzisiaj urzędy wracają do normalnego funkcjonowania” – dodał szef rządu.

Szef rządu poinformował o utrzymaniu izolacji i kwarantanny dla domowników w krótszych okresach.

Źródło: PAP

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.