„Rządowy program to zwykła ściema” [W najnowszym TN]

0

Były huczne zapowiedzi i kusząca wizja tanich własnych czterech kątów. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te plany i wszystko wskazuje na to, że w Sandomierzu nie powstaną mieszkania w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Bank finansujący budowę przedstawił takie warunki, których spełnienie byłoby dla miasta ogromnym ryzykiem. Poza tym ceny lokali mogłyby odstraszyć większość potencjalnych klientów.

Ci, którzy czekali na realizację planu budowy tanich mieszkań na wynajem, z opcją wykupu po latach, mogą się srodze zawieść. Prawdopodobnie blok z kilkudziesięcioma takimi mieszkaniami w mieście nie powstanie. Pozostanie za to spory niesmak i rozczarowanie. Burmistrz Marek Bronkowski nie ukrywa oburzenia i nazywa program jedną wielką „ściemą”.

Jak już informowaliśmy, jeszcze w styczniu Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości, który miał finansować budowę mieszkań, zaaprobował trzy lokalizacje wskazane przez miasto dla nowych mieszkań. To ulice: Lubelska, Schinzla i Zarzekowice w prawobrzeżnym Sandomierzu. W sierpniu bank wybrał ostatecznie teren w prawobrzeżnej części miasta i wszystko wskazywało na to, że to właśnie tam powstanie wyczekiwany blok… (jż)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.