Sadzili drzewa i zbierali elektrośmieci [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Sadzili drzewa i zbierali elektrośmieci [zdjęcia]

0
1 z 6

W Staszowie odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi. Proekologiczne akcje prowadzone będą do 3 maja.

W Parku Miejskim im. Górników Siarkowych przeprowadzono zbiórkę elektroodpadów. Na wszystkich, którzy je przynieśli, czekały specjalnie przygotowane sadzonki drzewek, kwiaty oraz cebulki kwiatowe przygotowane przez Nadleśnictwo Staszów oraz Urząd Miasta i Gminy w Staszowie. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Starym i zużytym sprzętem został wypełniony cały kontener na odpady. Burmistrz Leszek Kopeć ufundował także specjalne nagrody dla szkół, które włączyły się w akcję i zbierały elektroodpady.

 W parku dokonano również nowych nasadzeń. Pojawiło się sześć brzóz oraz cztery jabłonie. W sadzeniu drzew uczniom pomagał burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Kopeć, zastępca burmistrza Ewa Kondek, nadleśniczy Nadleśnictwa Staszów Adam Lubera, prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz, koordynator projektu „Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie” Beata Wójcik oraz pracownicy PGKiM Staszów.

Podczas Dnia Ziemi podsumowano projekt Bazy Staszowskiego Wolontariatu pt. „Ochrona ptaków naszej okolicy. Wieszanie budek lęgowych i sadzenie drzew” .W Parku zamontowana została tablica edukacyjna, na której zamieszczone są najważniejsze informacje o budkach lęgowych i ptakach, którym można pomóc.

Każdy, kto w najbliższych dniach chciałby idąc na spacer przy okazji posprzątać swoją okolicę, może otrzymać niezbędne do tego celu akcesoria. Są one dostępne  w UMiG w Staszowie, w pokoju nr 15 w godzinach pracy urzędu.

Fot. arch.

1 z 6

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.