reklama
Samborzec. Od czwartku zmiana organizacji ruchu i utrudnienia - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Samborzec. Od czwartku zmiana organizacji ruchu i utrudnienia

0

Rusza budowa mostu na Gorzyczance w Samborcu. Na czwartek, 10 czerwca planowane jest  w związku z  tym wprowadzenie pierwszych zmian w organizacji ruchu na odcinku drogi krajowej numer 79. 

Rozbiórka starego i budowa nowego obiektu prowadzona będzie pod ruchem przy połówkowym zajęciu jezdni. – Po odbiorze tymczasowego oznakowania na moście planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną lub ręcznie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do listopada. Apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na nowe oznakowanie – mówi Małgorzata Pawelec-Buras, rzeczniczka kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowy most przez rzekę Gorzyczankę na odcinku drogi krajowej numer 79 między Sandomierzem a Łoniowem będzie miał blisko 17 metrów długości i około 12 metrów szerokości, jezdnię o szerokości 7 metrów z opaskami bitumicznymi. Po obu stronach obiektu przewidziano chodniki o szerokości 2 metrów. Jednoprzęsłowy most posadowiony zostanie na palach wielkośrednicowych.

Roboty rozpoczną się od rozbiórki połowy konstrukcji obecnego obiektu i wybudowania w tym miejscu połowy nowego mostu. Następnie wykonawca dokona rozbiórki drugiej połowy mostu i zbuduje w tym miejscu nową konstrukcję.

Koszt inwestycji to około 3,2 mln złotych. Inwestycję zrealizuje konsorcjum z liderem Dromosttor Polska.

zdjęcie ilustracyjne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.