reklama
Samborzec. Złote pary z medalami - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Samborzec. Złote pary z medalami

0

Dziesięć złotych par z gminy Samborzec otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Na uroczystość zaproszeni zostali również małżonkowie obchodzący diamentowe gody.

Świętowanie małżeńskich jubileuszy rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Samborcu. W trakcie nabożeństwa małżonkowie odnowili ślubne przyrzeczenia. Później w Zespole Placówek Oświatowych  odbyła się uroczystość zorganizowana przez Urząd Stanu Cywilnego.

Jubilaci obchodzący 50-lecie małżeństwa zostali odznaczeni medalami nadanymi przez prezydenta RP. Wręczył je wójt Witold Surowiec. Do życzeń gospodarza gminy dołączyły się jego zastępczyni Ewa Drzazga i Ewa Świder, zastępca kierownika USC.

W gronie odznaczonych byli: Zofia i Piotr Gleniowie, Elżbieta i Stanisław Grębowcowie, Janina i Edward Kotwicowie, Grażyna i Wiesław Marcowie, Marianna i Stanisław Kacprzykowie, Zofia i Jan Michałowscy, Helena i Jerzy Pałachowie, Alicja i Jan Sędrowiczowie, Grażyna i Stanisław Statuchowie oraz Helena i Stefan Urowie. Wspólnie z nimi 60-lecie ślubu obchodzili: Zofia i Bernard Kilanowscy, Marianna i Stanisław Nadziejkowie, Regina i Wacław Sadłochaowie oraz Marianna i Marek Samołykowie.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne w wykonaniu uczniów z Samborca.

fot. UG Samborzec

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.