Samochód dla jednostki OSP z Tarnobrzega

1

Do jednostki OSP z Sobowa trafił nowy Volkswagen Transporter T6 z napędem 4×4. To efekt porozumienia pomiędzy VW, a Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Prezentacja auta była okazją do podziękowania tarnobrzeskim ochotnikom za działania zarówno w sytuacji zagrożenia COVID-19, jak i akcje powodziowe, jakie podejmowali w ostatnich dniach w województwie.

Samochód został użyczony co najmniej na pół roku. Istnieje możliwość przedłużenia okresu użytkowania. Mało tego, auto jest na całkowitym utrzymaniu Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o., włącznie z tankowaniem. – Przekazany pojazd jest zarejestrowany na VWFS, z ważnym w okresie użyczenia przeglądem technicznym i ubezpieczeniem OC i AC. Do pojazdu dołączona jest karta paliwowa z limitem 2500 km na miesiąc, limit kwotowy w wysokości 1000 zł na miesiąc, do wykorzystania na stacjach paliw BP – mówi Wojciech Zioło, komendant miejski OSP w Tarnobrzegu.

Samochód, który trafił do ochotników z Sobowa, to jedno z trzydziestu aut przekazanych jednostkom OSP w całym kraju w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP, a Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o.. Celem porozumienia jest wsparcie przez VWFS działalności strażaków ochotników związanej ze zwalczaniem skutków epidemii COVID-19 oraz z zapobieganiem i walką z zagrożeniem pożarowym. W bezpłatne użytkowanie strażacy otrzymali auta Volkswagen Transporter T6 TDI, L2H1 4Motion. Dodatkowo, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP wyposażył każdy pojazd w maseczki medyczne, dwa kombinezony ochronne, rękawiczki, płyn odkażający do rąk, opryskiwacz ręczny ciśnieniowy naramienny oraz płyn do dezynfekcji powierzchni.

Zobacz także:
– Wodny Park Rozrywki przeniósł się z nad Jeziora Tarnobrzeskiego do Mielca
– “Podrzucono nam tony szkła! [W najnowszym numerze]
– Zderzenie dwóch samochodów na wiadukcie w Tarnobrzegu! [zdjęcia]

Auto trafiło do tarnobrzeskiej jednostki za aktywne przeciwdziałanie koronawirusowi. Za wsparcie miasta w najtrudniejszym czasie zmagania z tym zagrożeniem druhom ochotnikom z wszystkich jednostek tarnobrzeskich podziękował też prezydent miasta. – Dzięki ochotnikom mogliśmy zrealizować szereg działań profilaktycznych podejmowanych w mieście w pierwszych tygodniach ogłoszenia stanu epidemii. To strażacy podjęli się realizacji akcji „W samo południe”, czy dezynfekcji przestrzeni miejskiej, ulic, parków, przystanków, sygnalizacji świetlnej, ławeczek, dezynfekcji punktów handlowych, usługowych. To strażacy dostarczali żywność i lekarstwa osobom zakażonym lub będącym w kwarantannie, ale też podjęli się nieść pomoc seniorom. Dostarczali im ciepłe posiłki, zakupy, lekarstwa. Nie zabrakło strażaków, gdy trzeba było dotrzeć do mieszkańców z informatorami seniora, czy trójpakami. Dziękuję w imieniu wszystkich tarnobrzeżan – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega. Jak zaznaczył włodarz, podziękowania należą się także za działania podejmowane w ostatnich dniach, zarówno w Tarnobrzegu, 22 czerwca, gdy po intensywnych opadach deszczu doszło do podtopień, ale też w rejonach województwa, które dotknęła powódź. Nasi  ochotnicy pomagali w Tarnawce w powiecie łańcuckim, w gminie Chmielnik w powiecie rzeszowskim oraz w Jaśle.

Źródło/Fot. UM TArnobrzeg

Share.

1 komentarz

  1. Cieszy mnie to wszystko co czytam. Oby więcej takich pozytywnych informacji z regionu.
    Nie ma to jak w straży, słonecka ni ma, a w pupeczkę parzy 🙂
    Szacun chłopaki, trzymajcie się dzielnie 🙂 . I bądźcie zawsze wyposażeni w najlepszy sprzęt.