Sandomierscy policjanci zatrzymali podczas weekendu 12 praw jazdy

0

Mimo zaostrzenia przepisów wobec kierujących, którzy dopuszczają się rażącego przekraczania prędkości w obszarze zabudowanym, w dalszym ciągu wielu z nich prezentuje lekceważący stosunek do obowiązującego na drodze prawa. Tylko podczas minionego weekendu sandomierscy policjanci zatrzymali 12 kierowców, którym w związku z przekroczeniem prędkości odebrane zostało prawo jazdy.

Sandomierscy policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca Dębicy, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 89 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

W piątek (08.04) najwięcej bo 139 km/h jechał drogą krajową  nr 9 w gminie Klimontów 48- latek z województwa podkarpackiego. Kierowca na najbliższe 3 miesiące stracił prawo jazdy i dodatkowo został ukarany mandatem.

O wiele za szybko jechał również 26-latek z województwa podkarpackiego. W piątkowe popołudnie, kierując Citroenem w miejscowości Łoniów przekroczył dopuszczalną prędkość o 73 km/h. Jemu również policjanci zatrzymali prawo jazdy i ukarali mandatem. Tego dnia stróże prawa zatrzymali jeszcze sześciu innych kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

W sobotę w miejscowości Łoniów Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Sandomierzu, około godziny 18:20 zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Peugeot. 32- letni mężczyzna poruszał się z prędkością 118km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50. W tym samym miejscu prawo jazdy straciła również 52- letnia kobieta, która rozwinęła prędkość do 107 km/h.

Następne dwie osoby do kontroli drogowej mundurowi zatrzymali w Trzebiesławicach. Kierujący Alfą Romea, 29- letni mężczyzna, dozwoloną prędkość przekroczył o 56 km/h. Drugi pojazd marki Citroen, kierowany przez 25- latka poruszał się z prędkością 111km/h.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że zwiększona prędkość wydłuża drogę hamowania, a w chwili zdarzenia drogowego powoduje zwiększenie sił przeciążenia działające na osoby w pojeździe. Ponadto zderzenie się samochodów przy dużej prędkości, zwiększy odrzut pojazdów, co może spowodować dodatkowe uwikłanie w wypadek innych osób np. pieszego znajdującego się na chodniku.

 Opr. PM
Źródło: KPP Sandomierz

Share.

Comments are closed.