Sandomierscy radni PiS chcą przeforsować stanowisko w sprawie LGBT

0

Czy Sandomierz  dołączy do samorządów, które postanowiły  ustrzec swoich mieszkańców przed “ideologią” LGBT? Radni miejscy z Prawa  i Sprawiedliwości przygotowali na najbliższą sesję projekt uchwały w sprawie “sprzeciwu wobec promowania  w życiu publicznym oraz prób wprowadzania w instytucjach  i placówkach oświatowych na terenie miasta Sandomierza ideologii LGBT+”.  

Pod wnioskiem o wprowadzenie uchwały w sprawie LGBT do porządku obrad podpisało się pięcioro radnych Prawa i Sprawiedliwości: Agnieszka Frańczak-Szczepanek, Marcin Świerkula, Marek Strugała, Mariusz Prezgot i Andrzej Lebida.

  –  Dla wyjaśnienia skrót LGBT oznacza: “Lesbijki Geje Biseksualiści i Transgenderyści” i jest szkodliwą ideologią, poprzez którą jej aktywiści próbują przenikać w umysły młodych pokoleń Polaków, w celu ich deprawacji i demoralizacji. Należy stawić temu zdecydowany opór. Nie chcemy ideologii LGBT w Sandomierzu i występujemy do wszystkich radnych Sandomierza z prośbą o poparcie naszego wniosku – tłumaczy  Marcin Świerkula na swoim profilu na Facebooku.

“Jako reprezentanci mieszkańców Sandomierza, mając na względzie dobro sandomierskich rodzin, stajemy w obronie naszej szkoły oraz systemu oświaty przed próbami narzucania szkodliwych i demoralizujących standardów mających negatywny wpływ na prawidłowy rozwój psychiczny dzieci i młodzieży” – czytamy w stanowisku radnych PiS.
Na portalu społecznościowym, pod informacją Marcina  Świerkuli  o inicjatywie, już rozgorzała dyskusja. Większość jej uczestników jest zaskoczona i oburzona pomysłem radnych PiS.

“Mam wrażenie, że żyję w normalnym mieście, a ktoś próbuję mącić w tej normalności. Jak tak dalej pójdzie obrońcy przed LGBT wprowadzą nakaz strzelania do każdej tęczy na niebie nad Sandomierzem. Proszę nie straszyć przed czymś czego nie ma – przynajmniej ja nie widzę problemu” – pisze Krzysztof.

Piotr: ” Naprawdę nie macie się czym zająć? Proszę, Panie Radny odpowiedzieć lepiej na pytanie: co z drugim mostem na Wiśle”.

“Totalni są za asymetrią. Tęczowy może wszystko, a katol ma siedzieć cicho w getcie” – to wpis Andrzeja.

Więcej o sprawie  i o tym, co na temat stanowiska PiS sądzą inni radni w papierowym wydaniu “Tygodnika Nadwiślańskiego”.

Share.

Comments are closed.