Sandomierski kalendarz imprez do korekty. Najprawdopodobniej wszystkie wydarzenia do wakacji zostaną odwołane

0

Kalendarz miejskich wydarzeń  zostanie bardzo mocno okrojony.  Do wakacji nie będzie najprawdopodobniej żadnych imprez.  To oczywiście efekt epidemii koronawirusa.

Nie odbędą się, to już niemal pewne, między innymi: kwietniowa inauguracja sezonu turystycznego i uroczystości z okazji 450. rocznicy “zgody sandomierskiej”, a także zaplanowane na czerwiec festiwal Chleb, Wino Ser oraz Dni Sandomierza.

Trzeba założyć, że imprezy zaplanowane do wakacji się nie odbędą. Nie wiemy, jak będzie się rozwijała sytuacja związana z epidemią, a w związku z tym, czy turyści w maju i czerwcu przyjadą do naszego miasta. Poza tym na organizację imprez nie pozwolą nam możliwości finansowe – mówi Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza.

CZYTAJ TAKŻE:

– Diecezja Sandomierska – zarządzenie w sprawie celebracji liturgii Wielkiego Tygodnia
– Koronawirus – powiat sandomierski. Osoba zakażona to pracownik szpitala w Tarnobrzegu
– Już 6 pracowników szpitala z koronawirusem. 82 w kwarantannie

Burmistrz przypomina, że działalność Sandomierskiego Centrum Kultury, które jest organizatorem lub współorganizatorem miejskich wydarzeń jest finansowana w dużej mierze z wpływów ze sprzedaży biletów wstępu na Bramę Opatowską i do Podziemnej Trasy Turystycznej. Oba obiekty są od 12 marca zamknięte. Każdy tydzień takiego stanu oznacza brak wpływów w wysokości 30 tys. zł.

Co z sandomierskim festiwalem filmowym?  Jestem po rozmowie z Katarzyną Kubacką-Seweryn, dyrektor Festiwalu Filmów NieZwykłych. Ustaliliśmy, że to zaplanowane na koniec czerwca wydarzenie zostanie przełożone na jesień – dodaje burmistrz.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.