Sandomierski plac 3-go Maja w nowym wydaniu

0

W sandomierskim Ratuszu zaprezentowano kilka koncepcji zagospodarowania Placu 3-go Maja. Przygotowali je studenci wydziału architektury i urbanistyki Politechniki Świętokrzyskiej.

Przygotowanie przez studentów projektów zagospodarowania placu było jednym ze sztandarowych pomysłów obecnego burmistrza Sandomierza, Marka Bronkowskiego. Specjalna komisji wybrała sześć najciekawszych, które następnie zostały zaprezentowane i ocenione w sandomierskim Ratuszu. Co ważne, prace zostały tak wykonane, aby możliwe było przemieszczanie poszczególnych obiektów na projekcie. Co równie istotne wszystkie te prace zakładają nadanie Placowi 3-go Maja, który na modernizację czeka już od lat, funkcji rekreacyjno-wypoczynkowej, w połączeniu z funkcją handlową.

Te prace, to jest koncepcje, nieraz bardzo śmiałe. Dopiero w oparciu o którąś z nich będziemy przygotowywać konkretny projekt. Zakładam również, że w dalszych pracach zostaną wykorzystane pomysły z więcej niż jednej pracy. W przyszłorocznym budżecie miasta jest na to zabezpieczonych kilkadziesiąt tysięcy złotych – mówi burmistrz.

W połowie przyszłego roku zostanie już rozstrzygnięte, jak plac ostatecznie będzie wyglądał. (jż)

prace 1

Share.

Comments are closed.