Sandomierski szpital wysoko w rankingu. Doceniony za dobre zarządzanie - Tygodnik Nadwiślański
środa, 26 stycznia
reklama

Sandomierski szpital wysoko w rankingu. Doceniony za dobre zarządzanie

0

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu należy do najlepiej zarządzanych lecznic w Polsce – tak wynika z najnowszego rankingu przygotowanego przez BFF Banking Group we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita”.

W szóstej edycji rankingu „Liderzy zarządzania” wzięło udział 296 publicznych szpitali, w tym 132 powiatowe, 88 wojewódzkich, 24 uniwersyteckie, 21 gminnych oraz 33 ministerialne. Były one podzielone na trzy grupy ze względu na wysokość kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Analitycy, sporządzając zestawienie, wzięli pod uwagę takie wskaźniki, jak: efektywność aktywów, rentowność sprzedaży netto, pokazującą jaka część przychodów pozostaje do dyspozycji placówki po odliczeniu wszelkich kosztów i podatków oraz dynamika kontraktu z NFZ, czyli procentowy przyrost rok do roku.

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego zajął siódme miejsce w kategorii placówek z kontraktem wyższym niż 99 milionów złotych. – To bardzo dobra pozycja. Znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce zestawienia obok między innymi szpitali uniwersyteckich i klinicznych w Krakowie, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy i Poznaniu oraz Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Oceniany był ubiegły rok. Nasz kontrakt był wtedy na poziomie 120 milionów złotych. Był wyższy w stosunku do poprzedniego roku o 12 milionów złotych – powiedział dr n. med. Marek Kos, dyrektor sandomierskiej placówki.

Podczas uroczystej gali w łódzkim teatrze Scena Monopolis Marek Kos wraz ze starostą sandomierskim Marcinem Piwnikiem odebrali wyróżnienie z rąk prezesa zarządu BFF Banking Group i redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.

W stosunku do poprzedniego rankingu szpital w Sandomierzu zanotował awans. Rok wcześniej był na dziewiątej pozycji.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.