Sandomierskie Święto Młodego Wina nie tylko w wersji online. Dziś zwiedzanie winnic

0

Najważniejsza część sandomierskiego Święta Młodego Wina odbyła się tym razem w wersji online. Dzisiaj, w drugim dniu wydarzenia, zainteresowani mogą wybrać się na wycieczkę szlakiem winnic.

Zmiany w scenariuszu dorocznego święta wymusiła pandemia. Z powodu obostrzeń sanitarnych nie było korowodu  winiarzy ani spotkań w lokalach. W sobotę wieczorem producenci win, gospodarze wydarzenia, spotkali się w Zamku Królewskim. Stąd nadawana była transmisja online. Osoby, które kupiły wcześniej pakiety enotorysty, czyli zestawy młodego wina zrobionego w sandomierskich winnicach, uczestniczyły we wspólnej degustacji połączonej z warsztatami.

Odbył się jeden z tradycyjnych punktów święta – czyli przekazanie winiarzom symbolicznego klucza do bram miasta. Mateusz Paciura, prezes Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy otrzymał go z rąk Katarzyny Knap- Sawickiej, kierownik referatu promocji w Urzędzie Miejskim.
Nie możecie, państwo, być w tym roku z nami w Sandomierzu. Cieszymy się jednak, że fragment naszego miasta został przemycony wraz z pakietami i dotarł do państwa – powiedziała Katarzyna Knap- Sawicka do uczestników święta.

Uczestnicy wydarzenia mogli także obejrzeć prezentację sandomierskich winnic.

Dzisiaj otwierają one swoje podwoje. Zainteresowanych zapraszają:  Winnica Nobilis, Winnica Nad Jarem, Winnica Na Rozdrożu, Winnica Nadwiślańska, Winnica Modła, Winnica Płochockich, Winnica Kędrów, Winnica świętego Jakuba oraz Winnica z Gór Pieprzowych. Zwiedzanie jest bezpłatne. Zapłacić trzeba za  degustację win.

Share.

Leave A Reply