reklama
Sandomierz. 15 lat zespołu Paradox. Wspaniały koncert jubileuszowy [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 19 sierpnia
reklama

Sandomierz. 15 lat zespołu Paradox. Wspaniały koncert jubileuszowy [zdjęcia]

0

Koncert jubileuszowy zatytułowany „Takie życie 15/40” zaprezentowali w Porcie Kultury artyści z Formacji Tanecznej Paradox, działającej przy Sandomierskim Centrum Kultury. Obchodzi ona 15-lecie istnienia.  

Sandomierzanie mogli obejrzeć widowisko w sobotnie i niedzielne popołudnie w Porcie Kultury. Autorką choreografii i reżyserką jest Monika Magda, instruktorka zespołu Paradox.

Na scenie zaprezentowały się różne grupy wchodzące w skład formacji.

– Paradox to zespół znany nie tylko w regionie, ale także w Polsce i poza jej granicami. Nie jestem odosobniona w opinii, że Sandomierz ma powód do dumy – powiedziała Monika Magda.

Formacja zdobyła 22 pozycje medalowe na prestiżowych ogólnopolskich festiwalach i turniejach tanecznych oraz trzy nagrody indywidualne. Trzykrotnie reprezentowała Sandomierz w partnerskim mieście Emmendingen. Obecnie składa się z sześciu grup. Skupia dzieci i młodzież od szóstego roku życia, na różnym poziomie zaawansowania. Jest to  łącznie 100 osób.

Bycie artystą tancerzem, nawet amatorem, oznacza zaangażowanie i miłość do tego, co się robi. Niestrudzenie od 15 tancerze Formacji Tanecznej Paradox powtarzają kroki, udoskonalają technikę i oddają się swojej pasji, jaką jest taniec. Ja ze swojej strony zrobiłam wszystko, żeby rozpalić ogień miłości do tańca wśród dzieci młodzieży – podkreśliła Monika Magda.

 Członkowie zespołu potwierdzali słowa instruktorki: taniec stał się dla nich wielką pasją.

Taniec jest dla mnie formą pokazywania uczuć poprzez ruch. Czuję, że dzięki niemu mogę odlecieć w inny świat. Zajęcia taneczne pozwalają mi się rozwijać – mówiła Martyna Krakowiak.

Między poszczególnymi układami choreograficznymi wyświetlane były filmy dokumentujące pracę zespołu. Zaprezentowali się również goście – formacja Fram z Tarnobrzega, także prowadzona przez Monikę Magdę oraz Dorota Koprowska, była członkini Paradoxu, obecnie tancerka zawodowa, występująca między innymi w musicalu „Notre Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zaśpiewała Natalia Ciecierska.

Druga liczba zawarta w tytule widowiska – „40” – dotyczy jubileuszu pracy artystycznej Moniki Magdy, jak powiedziała ona sama, jej „nieprzerwanej pasji, od której wszystko się zaczęło”.

Na zakończenie koncertu wszyscy bohaterowie wieczoru weszli na scenę. Pani Monika i członkowie zespołu otrzymali gratulacje i podziękowania między innymi od burmistrza Marcina Marca i Katarzyny Radziwiłko, dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury.

Piękno, gracja, elegancja. Wspaniale się na was patrzy. Zapewniacie widzom wyjątkowe emocje – chwalił artystów burmistrz Marzec.

Podziękowania złożyły swojej instruktorce członkinie zespołu. Na finał wieczoru zabrzmiało głośne „Sto lat!”.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.