Sandomierz, Andruszkowice. Pobiegną po zdrowie i ... sandały bł. Wincentego Kadłubka - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 9 grudnia
ogłoszenie
reklama

Sandomierz, Andruszkowice. Pobiegną po zdrowie i … sandały bł. Wincentego Kadłubka

0

Fundacja Świętokrzyski Ogród Inspiracji zaprasza do wzięcia udziału w 3 Jarskim Biegu na Zdrowie … o Sandały bł. Wincentego Kadłubka. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 3 października.

Trasa biegu liczy 5 kilometrów. Start sprzed Muzeum Okręgowego w Sandomierzu zaplanowany jest na godzinę 10. Meta będzie się znajdować w Świętokrzyskim Ogrodzie Inspiracji w Andruszkowicach 60 w gminie Samborzec. Tam odbędzie się dekoracja zwycięzców. Czekają na nich „Sandały Mistrza”, wykonane z ceramiki. Dla uczestników przygotowano także medale, dyplomy oraz niespodzianki.

Po biegu chętni będą mogli wziąć udział w polowej mszy św. w Andruszkowicach. Zostanie ona odprawiona o godzinie 14 przy zabytkowej figurze bł. Wincentego na „Królówce”.

Organizatorzy zapraszają również na Jarski Piknik, czyli wspólne śpiewanie, degustację świeżych soków, nieco historii i zabawy. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbają zespół Przelaski i Sandomierski Chór Zamkowy SAN-do-MIR.

– Zaproszeni regionaliści podzielą się historią o bł. Wincentym Kadłubku, który był między innymi prekursorem podawania na polskie stoły jarzyn, ziół i przypraw. Bycie zdrowym było dla niego wymogiem i podstawową cnotą w służeniu ojczyźnie – mówi Anna Przybysz z Fundacji Świętokrzyski Ogród Inspiracji.

Karty zgłoszeniowe i regulamin biegu dostępne są pod linkiem:

https://ogrod-inspiracji.pl/

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.