Sandomierz. Artyści porównani i nagrodzeni [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 18 stycznia
reklama

Sandomierz. Artyści porównani i nagrodzeni [zdjęcia]

0

Cezary Łutowicz został zwycięzcą jubileuszowej, 30. edycji konkursu „Porównania”, organizowanego przez Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu. 

Nagrody zostały wręczone laureatom w piątek, 10 grudnia, podczas wernisażu pokonkursowej wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej BWA. Cezary Łutowicz otrzymał nagrodę starosty sandomierskiego za cykl fotografii.

W 2004 roku wymyśliłem sobie inną fotografię , bardzo „swoją”, mocno odbiegającą od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. A jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że fotografia jest zdjęciem czegoś. Ja staram się zabierać jej szum informacyjny, sprowadzając obraz do wyobrażeń abstrakcyjnych. Z fotografią jest  jak z innymi dziedzinami sztuki. Mamy przecież kompozycje muzyki poważnej i jej transkrypcje jazzowe, mamy malarstwo realistyczne, ale także abstrakcyjne – mówił artysta.

Wśród laureatów znaleźli się również: Andrzej Rachoń, Jowita Przepadło, Andrzej Karwat, Marek Pokutycki, Stanisław Świeca oraz Karolina Bednarska. Przyznana została także nagroda publiczności. Trafiła do Andrzeja Karwata.

Jury pod przewodnictwem doktora habilitowanego Krzysztofa Bartnika z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oceniło 75 prac. Na wystawę zostało zakwalifikowanych 47.  To prace różnorodne, jest między innymi malarstwo, grafika warsztatowa, rzeźba, grafika komputerowa, papier czerpany i tkanina unikatowa.

Więcej o konkursie w „Tygodniku Nadwiślańskim”.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.