Sandomierz. Atrakcje na Dzień św. Patryka - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 2 lipca
reklama

Sandomierz. Atrakcje na Dzień św. Patryka

0

Ciekawe propozycje przygotowało Sandomierskie Centrum Kultury we współpracy z Urzędem Miejskim w Sandomierzu z okazji Dnia św. Patryka. Są wśród nich: warsztaty taneczne, spotkanie z kuchnią irlandzką i dobrym kinem, a także niespodzianki.

Sandomierz nieprzerwanie od kilkunastu lat włącza się 17 marca w obchody Dnia św. Patryka. Podobnie będzie w tym roku, wśród przygotowanych propozycji każdy powinien znaleźć dla siebie coś interesującego. Niektóre atrakcje dostępne będą w formie online.

W najbliższy czwartek na fanpage’u Sandomierskiego Centrum Kultury na Facebooku https://www.facebook.com/sandomierskiecentrumkultury

na zainteresowanych będzie czekać zabawa z niespodzianką „Zielono mi”. Dla zwycięzców przygotowane zostały upominki w postaci gadżetów związanych z Irlandią i Dniem Św. Patryka.

Tego samego dnia chętni będą mogli wziąć udział we wspólnym gotowaniu. Podczas pokazu kulinarnego „Irlandzkie smaki”, również na fanpage’u centrum, będzie można zobaczyć, jak przygotować proste danie wytrawne i deser.

O godzinie 17.30 w Kinie „Starówka ” odbędzie się seans filmu pod tytułem „Belfast”. Z okazji Dnia św. Patryka przygotowano promocyjną cenę biletu – kosztuje on 10 złotych. Nominowany między innymi do Oscarów w siedmiu kategoriach, zdobywca Złotego Globu 2022 za najlepszy scenariusz – film w reżyserii Kennetha Branagha – obrazuje historię konfliktu o podłożu etniczno-politycznym w Irlandii Północnej, który rozpoczął się pod koniec lat 60. XX wieku. Film pokazuje ją z perspektywy trzypokoleniowej protestanckiej rodziny wynajmującej dom na jednym z miejskich osiedli, a zwłaszcza przez pryzmat wyobraźni dziewięcioletniego Buddy’ego. Fabuła została częściowo oparta na biografii reżysera i jego dzieciństwie.

Bilety: http://www.ekobilet.pl/kinostarowka

Ponadto Sandomierz włączy się ponownie w akcję Global Greening, czyli podświetlanie na zielono znanych obiektów i miejsc na całym świecie. 17 marca po zmroku w takim kolorze zaprezentuje się sandomierski Ratusz.

Obchody zakończą organizowane w sobotę, 19 marca warsztaty taneczne „Irish Step Dance”, nawiązujące do jednego ze stylów tradycyjnego ludowego tańca irlandzkiego. Słynne na całym świecie muzyczne widowiska taneczne, jak „Lord of the Dance” Michaela Flatley’a czy „Riverdance” pielęgnują tę tradycje. Sandomierskie warsztaty przybliżające specyfikę tego stylu poprowadzi choreograf Monika Magda, która była zatrudniona w irlandzkim show „Magic of the Dance” jako tancerka. Zajęcia odbędą się w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej o godzinie 14. Wstęp kosztuje 15 złotych.

Więcej informacji: https://esceka.pl/n,irish-step-dance-warsztaty-taneczne-z-okazji-dnia-sw-patryka

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Emer O’Connell, Ambasador Irlandii w Polsce.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.