Sandomierz, Dwikozy. W rejon Gór Pieprzowych autobusem miejskim - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Sandomierz, Dwikozy. W rejon Gór Pieprzowych autobusem miejskim

0

Do Kamienia Łukawskiego w gminie Dwikozy, w rejon Gór Pieprzowych, będzie można dojechać autobusami sandomierskiej komunikacji miejskiej.

Na środowej sesji radni przyjęli uchwałę, która pozwoli burmistrzowi Sandomierza podpisać z gminą Dwikozy porozumienie dotyczące kursów do Kamienia Łukawskiego. Będzie można z nich korzystać od 1 października.

Od poniedziałku do piątku w rejon „Pieprzówek” będą jeździć, cztery razy dziennie, autobusy linii numer 2, natomiast w weekendy dwa kursy do Kamienia Łukawskiego i z powrotem wykona „piątka”. To te kursy, których trasa kończy się obecnie w Mokoszynie, na pętli przy ulicy Tulipanowej. Końcowy przystanek wydłużonej trasy będzie zlokalizowany w sąsiedztwie boiska.

Wydłużenie trasy nie wiąże się z koniecznością wprowadzenia zmian w obowiązujących rozkładach jazdy, w godzinach kursowania, do których sandomierzanie zdążyli się już przyzwyczaić. Autobusy będą pokonywać dodatkowy odcinek w czasie, który teraz przewidziany jest na przerwę – wyjaśnia Andżelika Kędzierska, naczelnik Wydziału Nadzoru Komunalnego w Urzędzie Miejskim w Sandomierzu.

Z wnioskiem o to, aby sandomierskie autobusy jeździły w pobliże Gór Pieprzowych wystąpił Marek Łukaszek, wójt Dwikozów oraz tamtejszy radny, wychodząc tym samym naprzeciw oczekiwaniom zgłaszanym przez mieszkańców. Koszty przejazdów na odcinku znajdującym się na terenie gminy poniesie dwikoski samorząd.

Więcej na temat innych zmian planowanych w rozkładach jazdy w następnym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.