Sandomierz. Badania profilaktyczne na nadwiślańskim bulwarze. Już w najbliższą sobotę - Tygodnik Nadwiślański

Sandomierz. Badania profilaktyczne na nadwiślańskim bulwarze. Już w najbliższą sobotę

0

Bulwar imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego zmieni się w najbliższą sobotę, 24 lipca w miasteczko zdrowia. Tego dnia Świętokrzyski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje tam duże wydarzenie profilaktyczno-zdrowotne.

Wydarzenie to ma na celu zachęcenie mieszkańców Sandomierza i turystów odwiedzających miasto do badań i korzystania z projektu Profilaktyka 40 Plus. Chcemy również przekonywać ich do prowadzenia zdrowego trybu życia, szczególnie do aktywności fizycznej i korzystania z właściwej, ale też bardzo smacznej diety – mówi Beata Szczepanek, rzeczniczka oddziału NFZ.

W godzinach 11 – 17 na bulwarze będzie stał namiot oddziału NFZ.  W ramach wydarzenia będzie można między innymi:

·       uzupełnić ankietę programu Profilaktyka 40 PLUS,

·       uzyskać pomoc przy zapisach do programu Profilaktyka 40 PLUS,

·       zważyć się i dokonać analizy składu ciała,

·       porozmawiać z dietetykiem,

·       zmierzyć ciśnienie krwi,

·       oznaczyć poziom cukru,

·       uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ),

·       zapoznać się z portalem DIETY.NFZ.GOV.PL, programem 8 TYGODNI DO ZDROWIA oraz z cyklicznymi  akcjami „Środa z profilaktyką”.

Obok namiotu zaparkuje cytobus i mammobus. Panie będą miały możliwość  wykonania badania w ramach programów profilaktycznych finansowanych przez NFZ:  cytologicznych (przeznaczonych dla kobiet w wieku 25-59 lat) oraz mammograficznych (dla pań w wieku od 50 do 69 lat).

O profilaktyce będzie można porozmawiać z doktorem Leszkiem Smorągiem, kierownikiem Zakładu Profilaktyki Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz sandomierskim stowarzyszeniem „Amazonki” Do dyspozycji pacjentów będzie również pielęgniarka diabetologiczna oraz pielęgniarki z Zakładu Profilaktyki Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Dodatkową atrakcją będzie spacer z kijkami, prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź