Sandomierz. Będzie remont ulicy gen. Antoniego Żółkiewskiego "Lina". Umowa z wykonawcą już podpisana - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Sandomierz. Będzie remont ulicy gen. Antoniego Żółkiewskiego „Lina”. Umowa z wykonawcą już podpisana

0

Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć przebudowa ulicy gen. Antoniego Żółkiewskiego „Lina”. Jak zapewniają władze miasta, dzięki inwestycji na osiedlu Sandomierskiej Spółdzielni Mieszkaniowej będzie ładniej i bezpieczniej. W czwartek, 25 listopada burmistrz Marcin Marzec podpisał umowę z wykonawcą zadania.

Przebudowa ma obejmować wszystkie odcinki ulicy – przy blokach numer 3, 5, 7 i 9. Łącznie ma ona ponad kilometr długości.

To inwestycja bardzo potrzebna w centrum dużego osiedla mieszkaniowego. Po jej wykonaniu ulica zyska nie tylko pod względem wizualnym, poprawi się również bezpieczeństwo mieszkańców – zaznaczył burmistrz Marcin Marzec.

Zaplanowana jest wymiana nawierzchni jezdni, przebudowa chodników, wymiana słupów oświetleniowych oraz montaż progów zwalniających. Wyremontowane zostaną również parkingi. – Przy bloku numer 9 miejsca parkingowe zostały wyłożone ażurowymi płytami. Od początku wiedzieliśmy, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Teraz zostanie to zmienione – powiedział burmistrz.

Jak poinformowali przedstawiciele firmy PBI Infrastruktura, która jest wykonawcą zadania, jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, prace budowane ruszą jeszcze w tym roku.

Przed ich rozpoczęciem musimy między innymi zatwierdzić projekt organizacji ruchu. Z pracami będą się wiązać pewne utrudnienia. Na drodze będą wprowadzane jednostronne, odcinkowe zwężenia – zapowiedział Łukasz Machowski, kierownik budowy.

Inwestycja będzie kosztować 2,3 miliona złotych. Miasto pozyskało na jej realizację dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1,4 miliona złotych, czyli 60 procent całkowitej wartości. Resztę kosztów pokryje samorząd.

Na wykonanie remontu wykonawca ma czas do listopada przyszłego roku.

na zdjęciu: Umowę podpisali burmistrz Marcin Marzec i Ryszard Hadała, wiceprezes zarządu PBI Infrastruktura.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź