Sandomierz. Bezpłatne badania USG dla dzieci. Zapisy w przyszłym tygodniu - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Sandomierz. Bezpłatne badania USG dla dzieci. Zapisy w przyszłym tygodniu

0

140 dzieci z Sandomierza zostanie przebadanych w onkobusie Fundacji Ronalda McDonalda. Bezpłatne badania USG odbędą się w połowie kwietnia w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznych Badań USG pod hasłem: „NIE nowotworom u dzieci”.

Badania zostaną przeprowadzone 14 i 15 kwietnia. Akcja jest skierowana do dzieci w wieku od dziewięciu miesięcy do sześciu lat, zameldowanych na terenie Sandomierza.

–  Ogólna diagnostyka i profilaktyka jest bardzo ważna. O tym wiedzą rodzice dzieci chorujących onkologicznie. Każdego roku w Polsce wykrywanych jest wśród najmłodszych 1200 przypadków takich zachorowań. Dlatego bardzo cieszymy się z tego, że Fundacja Ronalda McDonalda przybędzie do Sandomierza –  podkreśliła Agata Król, naczelniczka Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Sandomierzu.

Burmistrz Marcin Marzec zaznaczył, że miasto długo zabiegało o to, aby  fundacja zawitała do Sandomierza. Dodał, iż otrzymał zapewnienie, że onkobus przyjdzie do miasta raz jeszcze w innym terminie.

Akcja organizowana jest we współpracy z NSG Group. Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland przypomniał, że nie po raz pierwszy włącza się ona w promocję zdrowia. Onkobus był na jej zaproszenie, na terenie zakładu, w 2019 i 2021 roku.  Pracownicy mogli korzystać w podobnej formie również z innych badań profilaktycznych, między innymi kardiologicznych. –  Są to działania sprawdzone i godne polecenia. Na pewno zdadzą egzamin –  dodał Ryszard Jania.

Onkobus będzie stał na Bulwarze imienia Marszałka Piłsudskiego. Skorzystanie z badań jest możliwe tylko po uprzedniej rejestracji. Będzie ona prowadzona przez dwa dni, 5 i 6 kwietnia, pod numerem telefonu: (15) 815 41 52, w godzinach od 10 do 14.

Fot.UM Sandomierz

na zdjęciu: Agata Król, Marcin Marzec i Ryszard Jania.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.