Sandomierz, Chwałki. Świętowały na sportowo i pomagały kobietom z Ukrainy [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 2 lipca
reklama

Sandomierz, Chwałki. Świętowały na sportowo i pomagały kobietom z Ukrainy [zdjęcia]

0
1 z 21

Panie z Sandomierza i okolic postanowiły świętować na sportowo. W niedzielę, 6 marca, w ramach powiatowych obchodów Dnia Kobiet, przemierzyły z kijkami sześciokilometrową trasę.

Był to II Marsz Nordic Walking z okazji Dnia Kobiet. Przebiegał pod hasłem: „Kobiety kobietom”.

Chcemy zachęcić ludzi do wyjścia z domów i do tego, aby się integrowali. Propagujemy chodzenie z kijami i pokazujemy, że panie z naszego powiatu są aktywne. Przy okazji dzisiejszego wydarzenia zbieramy artykuły higieniczne dla kobiet ukraińskich przebywających w sandomierskiej bursie, w Obrazowie i Dwikozach – wyjaśniła Klaudia Tajs, prezes Koła Gospodyń Wiejskich „Chwałowianki” z Chwałek w gminie Obrazów, współorganizatorka przedsięwzięcia.

Najmłodszą uczestniczką marszu była pięcioletnia Kasia z miasta Czerkasy w Ukrainie. Dziewczynka wraz z mamą przebywa od kilku dni w bursie w Sandomierzu. Pani Lubow pomagała w przygotowaniu wydarzenia.

Na miejsce zbiórki przyszły panie i panowie, także grupy zorganizowane, między innymi z Sandomierza, ze Słupczy w gminie Dwikozy, z Dwikozów, Chwałek i Koprzywnicy.

Idziemy po zdrowie. Ten marsz to okazja, aby miło spędzić czas. Ale to także okazja do tego, żeby pomóc Ukrainie. Ten trudny czas, gdy mamy wojnę za naszą granicą, to dla nas rodzaj egzaminu. Jestem przekonana, że wykazując się solidarnością, zaliczymy go pozytywnie – powiedziała Maria Głodowska.

Wśród uczestników marszu był wicestarosta sandomierski Paweł Niedźwiedź. – Idę dla zdrowia, ale również dlatego, by pokazać solidarność z kobietami oraz wszystkimi, którzy za naszą wschodnią granicą walczą o swoje życie – zaznaczył wicestarosta.

Alicja Wiśniowska z dwikoskiej grupy nordic walking zauważyła, że zainteresowanie tą formą aktywności jest z roku na rok coraz większe, powiększają się szeregi propagujących ją grup, przybywa marszów z kijkami.

Trasa tego niedzielnego wiodła do Chwałek, między innymi przez malownicze wąwozy. Na zakończenie wydarzenia dla uczestników przygotowano poczęstunek. Był gulasz, ciasto i herbata.

1 z 21

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.