reklama
Sandomierz. Filia UJK będzie miała nową siedzibę? Powiat chce przekazać działkę - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Sandomierz. Filia UJK będzie miała nową siedzibę? Powiat chce przekazać działkę

0

Władze Uniwersytetu Jana Kochanowskiego będą ubiegać się o pieniądze na budowę nowej siedziby dla swojej sandomierskiej filii. Działkę na ten cel zgodził się przekazać powiat.

Takie ustalenia zapadły podczas piątkowego spotkania z udziałem przedstawicieli władz kieleckiej uczelni – rektora profesora Stanisława Głuszka i dziekana filii doktora habilitowanego Piotra Sobolewskiego, a także posła Marka Kwitka, starosty Marcina Piwnika i burmistrza Sandomierza Marcina Marca.

Zaproponowaliśmy przekazanie na rzecz uczelni 70-arowej działki. Znajduje się ona niedaleko obecnej siedziby filii – poinformował Marcin Piwnik.

Jak powiedział Piotr Burda, rzecznik UJK, propozycja starosty została przyjęta przez władze uczelni z zadowoleniem. – Uniwersytet będzie zabiegał o pieniądze na budowę obiektu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Jeśli zostaną przyznane, budynek będzie mógł powstać w ciągu dwóch, trzech lat. Liczymy również na wsparcie samorządu, ponieważ rozwój uczelni leży w interesie miasta – dodał Piotr Burda.

Więcej na ten temat w „Tygodniku Nadwiślańskim”.

na zdjęciu: Budynek przy ulicy Schinzla jest już za ciasny na potrzeby filii. Nie daje jej możliwości rozwoju.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.