Sandomierz. Klerycy otrzymali sutanny. Uroczyste obłóczyny w seminarium duchownym - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Sandomierz. Klerycy otrzymali sutanny. Uroczyste obłóczyny w seminarium duchownym

1

W sandomierskim seminarium odbyły się obłóczyny. Strój duchowny przyjęło trzech kleryków.

Podczas mszy świętej odprawionej w kościele seminaryjnym pod wezwaniem św. Michała Archanioła biskup pomocniczy senior Edward Frankowski poświęcił strój duchowny trzech alumnom III rocznika sandomierskiego seminarium.

W homilii hierarcha mówił, że sutanna nie jest jedynie stylem ubierania się duchownych, ale jest również doskonałym narzędziem głoszenia Ewangelii. Uboga sutanna jest znakiem boskich darów, dla tych którzy opuścili wszystko i poszli za Jezusem.
– Seminarium Duchowne jest miejscem szczególnego dialogu między tym, który powołuje i tym, który na to powołanie odpowiada: „Mów Panie, bo sługa Twój słucha”. Z tego dialogu bosko-ludzkiego wyszły całe zastępy świętych i gorliwych kapłanów zapatrzonych w Chrystusa. Aby spełnić oczekiwania Kościoła diecezjalnego kandydaci do przyjęcia stroju duchownego powinni wpatrywać się w Maryję, mistrzynię życia kleryckiego i kapłańskiego – podkreślił biskup Frankowski.

W dalszej części mszy świętej, po poświęceniu sutann, klerycy uczestniczyli już w strojach duchownych.
Po obrzędzie obłóczyn jeden z kleryków z V kursu publicznie wyznał swoją gotowość do przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu.

Strój duchowny przyjęli: Dariusz Cichoń z parafii pw. św. Michała Archanioła w Spiach, Przemysław Kotuła z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Godziszowiei Bartosz Pietrzykowski z parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Łoniowie. Do grona kandydatów do święceń diakonatu i kapłaństwa został włączony Piotr Żurawski z parafii św. Leonarda w Turbi.

fot. Diecezja Sandomierska

Jeden komentarz

  1. fotograf amator na

    Już nawet w kościole człowiek nie może być anonimowy bo ganiacie z aparatami fotograficznymi po kościele i fotografujecie ludzi w ławkach.