reklama
Sandomierz. Lodowisko już prawie gotowe. Kiedy otwarcie? - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Sandomierz. Lodowisko już prawie gotowe. Kiedy otwarcie?

1

Zaraz po świętach Bożego Narodzenia planowane jest uruchomienie w Sandomierzu sztucznego lodowiska. To, czy uda się to zrobić, uzależnione jest od warunków atmosferycznych.

„Biały Orlik” znajduje się, tak jak w latach ubiegłych, na terenie kompleksu rekreacyjnego przy ulicy Antoniego Żółkiewskiego „Lina”. – Obiekt jest już po przeglądzie. Jesteśmy przygotowani do tego, aby go uruchomić. Mamy nadzieję, że uda się to zrobić zgodnie z planem, czyli 27 grudnia – powiedział Paweł Wierzbicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

W otwarciu może przeszkodzić niesprzyjająca pogoda. Funkcjonowanie „Białego Orlika” będzie uzależnione także od przepisów związanych z COVID-19.

Wstęp na taflę będzie płatny. Za godzinną jazdę trzeba będzie zapłacić 4 złote. Posiadacze Sandomierskiej Karty Mieszkańca będą mogli skorzystać z pięcioprocentowej obniżki. Jednorazowo na płytę będzie mogło wejść 12 osób. Do limitu nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19, pod warunkiem okazania przez te osoby certyfikatu COVID.

Na razie nie wiadomo, czy przy lodowisku będzie działała wypożyczalnia łyżew.

Jeden komentarz