Sandomierz ma miejską winnicę [ZDJĘCIA]

0

W sobotę, 9 listopada, na skwerze przy Bramie Opatowskiej, posadzono dwadzieścia sadzonek winorośli podarowanych przez lokalnych winiarzy.

Wydarzenie zreorganizowane zostało w tygodniu poprzedzającym Święto Młodego Wina.

Bardzo się cieszę, że udało się doprowadzić do tego, aby w Sandomierzu, w miejscu reprezentacyjnym, tuż nieopodal Bramy Opatowskiej powstała miejska winnica przy państwa udziale – zwrócił się burmistrz Sandomierza Marcin Marzec do lokalnych winiarzy.

Chcemy podziękować za to, że miasto aktywnie uczestniczy w promowaniu winiarstwa i jest świadome tego, że to jest ciekawy produkt turystyczny – mówił Marceli Małkiewicz, właściciel Winnicy Sandomierskiej.

To bardzo ważne, co pan robi dzisiaj, to jest tradycja – zwrócił się do burmistrza Jean-Sylvain Delepaut z Winnicy Czyżów. – To jest ten kierunek, w którym trzeba iść. Według mnie sandomierskie wino jest najlepsze. Kiedy kolegom we Francji opowiadałem, że będę produkował w Polsce wino, mówili mi, że oszalałem. Gdy dałem im do skosztowania, nie mówiąc, że jest to wino wyprodukowane w Polsce, mówili: o, ciekawe, rewelacyjne! – opowiada z uśmiechem Jean-Sylvain Delepaut.

Wiosną na skwerze stanie tablica informacyjna o tym, gdzie na terenie powiatu sandomierskiego można spróbować lokalnego wina.

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Fot. J. Zych

Share.

Comments are closed.